Wpisy użytkownika minirecenzje z dnia 20 lutego 2010

Liczba wpisów: 3

minirecenzje
 
Gość budzi się w bunkrze. Obok leży jego mocno ranny kolega. Bunkier wygląda na opuszczony. Jest zamknięty od zewnątrz. Są też ciała kolegów, świadczące o wcześniejszej bijatyce i strzelaninie. Wkrótce do bunkra wpada kolejna ekipa, poszukująca jakiejś torby. Film klasy B. Aktorzy grają jak w jakiejś telenoweli, do tego mówią starannym szkolnym angielskim (co czasem można potraktować jako zaletę). Film pełen „zaskakujących” zwrotów akcji.

Ocena: 2/10.
 

minirecenzje
 
Amerykańskie wojska wysyłają misję do Tajwanu. Celem jest dostarczenie starej łodzi podwodnej. Po drodze załoga ma zabrać z jednej z wysp dwójkę naukowców, zajmujących się badaniami nad jadowitymi wężami. Na pokładzie zwierzęta wydostają się ze skrzyń, nadto sytuację komplikują manewry na morzu prowadzone przez Chińczyków. Film słaby, choć fabuła jakoś tam niby trzyma się kupy. Efekty specjalne – porażka; sam bym lepsze zrobił. W filmie jako kapitan łodzi występuje Luke Perry, starym prykom znany jako Dylan z serialu „Beverly Hills, 90210”.

Ocena: 4/10.
 

minirecenzje
 
Przed barem dochodzi do bójki, wskutek czego ginie człowiek. Zabójcą jest synalek bogatego przedsiębiorcy, a prawo dla takich nie istnieje. Jednak do akcji wkracza policjant Shaft i zamierza zrobić z tym porządek. Film poprawny, równy, ale ogólnie nic nadzwyczajnego. Beznadziejne zakończenie. Jeśli oglądać, to raz. W filmie występują m.in. Samuel L. Jackson (Shaft), Christian Bale i zapomniana nieco piosenkarka Vanessa Williams.

Ocena: 6/10-.