Wpisy użytkownika minirecenzje z dnia 18 kwietnia 2010

Liczba wpisów: 4

minirecenzje
 
Film klasy B o dwóch leniwych dwudziestoparolatkach – Jeffreyu i Filipie. Obaj mieszkają w przyczepie i są fanami serialu „Synowie na falach”. Dyrektor biura pośrednictwa pracy uparcie poszukuje im coraz to i nowych zajęć, bo w żadnym się nie sprawdzają. Film cały czas trzyma równy niski poziom.

Ocena: 2/10.
 

minirecenzje
 
Film klasy B. Amerykanin, Murzyn George Chambers, jest mistrzem wagi ciężkiej w boksie. Właśnie przebywa w Rosji. Pewnego razu milicja podrzuca mu narkotyki i w ten sposób trafia do więzienia. Tam ma być ustawiona jego walka z więziennym zabijaką Bojką. Film niezły (jak na film klasy B). Jeśli już nic lepszego nie ma do oglądania, można go zobaczyć. Niepotrzebnie wplecione wątki dramatyczne.

Ocena: 5/10.
 

minirecenzje
 
Doktor Filip Hoffman wybiera się na sympozjum wraz z kochanką. Po jego wyjeździe jego żona Maria umawia się ze swoim kochankiem i wyjeżdża nad morze. Przypadkiem okazuje się, że państwo Hoffmanowie ze swymi partnerami meldują się w tym samym hotelu. Od tego momentu zaczyna się imponująca seria pomyłek, do której walnie przyczyniają się bohaterowie zdarzeń. Film niezły. Dobra obsada, m.in.: Borusiński (kabaret Mumio), Figura, Frycz, Kot, Orzechowski. Pewnie większość osób nie zwróciła na nią uwagi, ale mnie najbardziej ujęła kobiecością Małgorzata Kocik w roli Jane, a nie jest to piękność w stylu lansowanym na okładkach czasopism.

Ocena: 8/10.
 

minirecenzje
 
Film opowiada o żydowskim antyterroryście Zohanie – Jamesie Bondzie, Batmanie, Supermanie, Spidermanie i Chucku Norrisie w jednym – który po upozorowaniu swojej śmierci wyjeżdża z Izraela do Nowego Jorku, bo chce oddać się swojemu wymarzonemu zawodowi – fryzjerstwu. Ale początki nie napawają optymistą, bo nie ma on w tym kierunku żadnego doświadczenia. W tle zarysowany żydowsko-palestyński konflikt. Film niezły (na początku najlepszy), nawet bardzo dobry, ale za długi. Kilka radykalnych cięć wyszłyby mu na dobre. Miejscami nieco obsceniczny.

Ocena: 6/10.