Wpisy użytkownika minirecenzje z dnia 1 stycznia 2011

Liczba wpisów: 3

minirecenzje
 
Oparta na faktach przerysowana historyjka dobrego Niemca Oskara Szyndlera (Liam Neeson), który w czasie drugiej światowej operacji pokojo… oj, to jest oczywiście drugiej wojny światowej ratował w Krakowie Żydów (inne narodowości tępione przez Niemców w filmie nie istnieją), zatrudniając ich w swoim zakładzie pracy. Do połowy jest nieźle, ale później coraz więcej dłużyzn i nudy. Film można było mocno przyciąć i byłby o wiele lepszy. Tym bardziej, że jest z czego ciąć – trzy godziny ciężko wytrzymać przed ekranem. Na koniec zabawna pointa: „Pamięci sześciu milionów pomordowanych Żydów”. Nie trzeba być Leszkiem Bublem, ani nawet Wojciechem Jaruzelskim, który w wojsku przeprowadzał antysemickie czystki, by stwierdzić, że liczba ta jest wzięta z sufitu. W rolach epizodycznych wystąpiło wielu Polskich aktorów.

Ocena: 6/10.
 

minirecenzje
 
Postapokaliptyczna wizja świata. Trzydzieści lat po kataklizmie, prawdopodobnie po wojnie nuklearnej, ludzie próbują odbudowywać świat. Życie przypomina te znane z Dzikiego Zachodu. Brak władz, brak pieniędzy (barter) itp. Eli ma misję. Chce donieść w pewne miejsce Biblię. Po drodze spotykają go różne przeciwności. Apetyt na księgę ma nie tylko on, gdyż jest to ostatni ocalały egzemplarz. Film bardzo dobry, ciekawy, trzymający w napięciu, bez zbędnych fajerwerków i z nienachalnym morałem. W roli głównej zupełnie do siebie niepodobny Denzel Washington.

Ocena: 8/10.
 

minirecenzje
 
Roscoe Jenkins jest gwiazdą telewizji. Prowadzi popularny talk show. Jego dziewczyna Bianca również jest gwiazdą – zwyciężczynią reality show. Pewnego razu Roscoe zostaje zaproszony do rodziców na imprezę rodzinną. Jedzie tam z Biancą i spotyka się z siostrą i braćmi oraz ich dziewczynami. Film z gatunku lekkich, jednak im dalej, z tym większym utęsknieniem wypatruje się końca.

Ocena: 5/10