Wpisy użytkownika minirecenzje z dnia 22 stycznia 2019

Liczba wpisów: 4

minirecenzje
 
Na wieś przyjeżdża student Szymon, by w ramach pracy badawczej poprawić wydajność produkcji mleka w miejscowej spółdzielni rolniczej. Zostaje zakwaterowany u jednej z rodzin i rozpoczyna eksperyment. Na wsi jak to na wsi – każdy zna każdego, mężczyźni podkochują się w sąsiadkach itd. Taka tam w miarę poprawna obyczajówka, trochę nierówna, czasem dziwna. No, czeski film! Ale klimat ma świetny!

Ocena: 5/10.
slunce_seno_jahody-378750992-large[1].jpg
 

minirecenzje
 
Druga część przedstawiająca życie mieszkańców czechosłowackiej wsi. Tym razem w miejscowości szykuje się wesele – Blaženka ma wyjść za Vencę. Do wsi przyjeżdża pani inżynier z Pragi z sensacyjną wiadomością – że ma dwuletnią córkę z Bédą. Jednak mężczyzna tego się wypiera i po okolicy roznosi się plotka, że jest to dziecko Vency, co rzecz jasna powoduje mnóstwo różnych nieporozumień i komplikacji. Film poprawny z fajnym klimatem, do ewentualnego jednorazowego obejrzenia.

Ocena: 5/10.
7044987.3[1].jpg
 

minirecenzje
 
Trzecia część opowieści o mieszkańcach pewnej wsi w Czechosłowacji. Wyjeżdżają oni na wycieczkę do Włoch, a po powrocie postanawiają otworzyć plażę nudystów. Film nudny.

Ocena: 3/10.
7309461.3[1].jpg
 

minirecenzje
 
Australijka Fiona dostaje list od swojej ciotki Marty – mieszkającej w Paryżu starszej pani. Kobieta leci więc do kuzynki do Francji. Fiona jest bardzo pechową i jednocześnie bardzo roztrzepaną dziewczyną. Po odnalezieniu domu ciotki okazuje się, że nie otwiera ona drzwi ani nie odbiera telefonu. Fiona wkrótce gubi bagaż itd. Film ogólnie fajny, choć niektóre gagi są na poziomie dobrym dla 10-latków. Ale film ma oryginalny klimat i przez to nie jest to w efekcie aż takie rażące. Ciekawostka: Fiona Gordon, odtwórczyni roli Fiony, miała w czasie kręcenia filmu 60 lat!

Ocena: 7/10.
7800211.3[1].jpg