• Wpisów:1229
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:3 godziny temu
  • Licznik odwiedzin:42 408 / 3602 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Młody naukowiec Renton wynalazł sposób na walkę z trwającym kryzysem energetycznym. Pewnego razu śpi sobie ze swoją przyjaciółką Hanną, kiedy nagle budzą go głośne uderzenia w drzwi. Do sypialni wparowują bandyci, zabierają Rentona i Hannę i przetrzymują ich garażu. Chcą od naukowca pieniędzy. Akcja się rozwija itd. W pewnym momencie Renton zostaje zastrzelony i… ponownie budzi się i przeżywa od nowa całą sytuację. Jednak teraz jest już bogatszy o wcześniejsze doświadczenia. Film bardzo dobry, choć z czasem nieco nużący, kiedy rozpoczyna się kolejne nowe życie – jak w grze komputerowej. Nie zmienia to faktu, że naprawdę warto go zobaczyć.

Ocena: 7/10.
 

 
Film oparty na faktach. Opowiada o jednym z najniebezpieczniejszych zawodów na świecie – linowym, czyli kimś kto zajmuje się naprawą linii wysokiego napięcia. Pewnego razu w wypadku na wieży energetycznej ginie mężczyzna. Żona jedzie na miejsce zdarzenia i ginie w wypadku samochodowym. Małżeństwo osieraca nastolatkę Bailey. Opiekę nad nią obejmuje jej wuj Beau, który również jest liniowym. Następnie oglądamy, gdy sierota jest już dorosła. Planuje naukę w innym mieście oraz kocha się w Duncanie, który również znalazł pracę jako liniowy. Beau nienawidzi chłopaka swojej bratanicy. Film na początku słaby, ale im dalej tym lepiej się rozkręca. Wystąpili m.in.: Jan Travolta, Katarzyna Bosworth oraz Sharon Stone.

Ocena: 7/10.
 

 
Roman Mielnik (Arnold Schwarzengger) jest starszym robotnikiem budowlanym. Pewnego razu jedzie na lotnisko, by odebrać żonę i córkę, która jest w ciąży. Na miejscu dowiaduje się, że była katastrofa lotnicza i nikt nie przeżył. Z czasem okazuje się, że główną osobą odpowiedzialną za wypadek jest kontroler lotu Jakub Bonaos. Film oglądamy głównie z perspektywy Mielnika i Boanosa właśnie. Ogólnie taki sobie dramacik. Można nie oglądać.

Ocena: 6/10.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Winfried Conradi to podstarzały facet. Latem przyjeżdża w odwiedziny do swojej córki Ines do Bukaresztu, która w pracy w korporacji zajmuje się głównie restrukturyzacjami, tj. zwalnianiem ludzi. Winfred chodzi z córką na różne spotkania i podaje się za Toniego Erdmana, czym przysparza nieraz Ines probelmów. Film w zasadzie nie wiadomo o czym. Nudny, bez większych przebłysków, w dodatku bardzo długi.

Ocena: 4/10.
 

 
Oparta na faktach, acz nieco podkoloryzowana, historia dwóch dwudziestoparolatków. Dawid jest wykwalifikowanym masażystą, mieszka z konkubiną, wkrótce ma pojawić się dziecko. Pewnego razu spotyka kolegę z podstawówki Efraima. Zajmuje się on legalnym handlem bronią. Bierze udział w przetargach organizowanych przez Pentagon. Po kilku spotkaniach proponuje Dawidowi, by został jego wspólnikiem, no i koledzy zaczynają kręcić lody, czasem nie do końca legalnie. Całkiem niezły film. Wystąpili m.in.: Jonasz Hill, Miles Teller, Bradley Cooper oraz śliczna Anna de Armas. W epizodycznej roli – wokalisty zespołu – wystąpił sam bohater filmu Dawid Packouz.

Ocena: 7/10.
 

 
XIX wiek. Gubernator wysyła z misją młodego Dawida Kingstona do miejscowości Helena. Jego żona Marisol strzela focha, w związku z czym mężczyzna jest zmuszony zabrać ją ze sobą, choć misja do najbezpieczniejszych nie należy. W Helenie rządzi Abraham Brant zwany Kaznodzieją. Ponoć uzdrawia ludzi i takie tam. Najważniejsze jest jednak to, że Kaznodzieja zabił ojca Dawida, gdy ten był małym chłopcem. Kingston przyjeżdża do Heleny, a Brant mianuje go szeryfem. Film dosyć nudny, w drugiej połowie trochę się rozkręca. W rolach głównych Wilhelm Hemsworth i Woody Harrelson.

Ocena: 6/10.
 

 
Niezbyt porywająca – oparta na faktach – opowiastka o tym, jak kapitan Chesley Sullenberger, zwany Sullym, 15 stycznia 2009 roku awaryjnie lądował samolotem ze 150 osobami na pokładzie na rzece Hudson. Nikomu nic się nie stało. Po tym Sully z miejsca został okrzyknięty bohaterem narodowym, jednak komisja wyjaśniająca ten wypadek nie była aż tak entuzjastyczna – i o tym jest ten film. W roli głównej Tomasz Hanks.

Ocena: 6/10.
 

 
Chórzystka jednego z wrocławskich kościołów spada z wieży. Wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Teraz komisarz Warski podejmuje śledztwo. Pomaga mu w tym policjantka Ana Wittesch. Film w zamyśle zapewne miał być niezłym thrillerem, a wyszedł bardzo średni kryminałek z infantylnym zakończeniem. Wystąpili m.in.: Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Adam Woronowicz, Krzysztof Stelmaszyk oraz Henryk Talar.

Ocena: 5/10.
 

 
Nudna jak flaki z olejem historyjka o młodym policjancie Jacku, synu policjanta alkoholika. Ktoś zastrzelił matkę oraz ojca, no i teraz oglądamy retrospekcję – życie Jacka, jego dziewczynę, matkę, brata, ojca, pracę w policji itp., no a na koniec krótkie śledztwo w sprawie morderstwa. Nuda, dużo ciemnych kadrów (za dużo), często trudno zrozumieć dialogi – jak to w polskim nowym filmie (dźwiękowcy: Mateusz Adamczyk, Jarosław Bajdowski, Sebastian Witkowski). Ogólnie strata czasu. W obsadzie m.in. Andrzej Chyra i Kinga Preis.

Ocena: 3/10.
 

 
Film o zamachu w Stanach Zjednoczonych w Bostonie 15 kwietnia 2013 roku. Oglądamy przygotowania islamskich terrorystów do ataku, zamach, akcję policji i służb w celu namierzenia sprawców, ucieczkę bandytów, pościg itd. Bardzo dobry film w formie często przypominający paradokument. Na koniec trochę amerykańskiego patosu. Wystąpili m.in.: Melissa Benoist, Michalina Monaghan, Marek Wahlberg, Kewin Boczek, Jan Goodman i J. K. Simmons.

Ocena: 8/10.
 

 
Na ziemiopodobną planetę Homestead II leci statek kosmiczny. Na jego pokładzie w specjalnych kapsułach jest zahibernatyzowanych pięć tysięcy pasażerów oraz ponaddwustuosobowa załoga. Pewnego dnia, po 120 latach lotu, wybudza się z mechanik Jakub. Po dojściu do siebie zauważa, że jest na statku sam, tj. reszta też jest, ale dalej w hibernacji. Wkrótce poznaje niewygodną prawdę – wybudził się o 90 lat za wcześnie. Niezły film z nijakim zakończeniem. W rolach głównych: Ginewra Lorenz, Krzyszotf Pratt, Michał Sheen, Lorenz Fishburne.

Ocena: 7/10.
  • awatar Szkotka: Film o niczym...Jak zasnąłeś na tym filmie to kompletnie nie było powodu żeby się obudzić ;p
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Porter Wren jest znanym i cenionym dziennikarzem śledczym. Pewnego razu na bankiecie poznaje atrakcyjną młodą Karolinę Crowley, wdowę po słynnym reżyserze, który zginął w tajemniczych okolicznościach. Kobieta prosi Portera o pomoc w rozwikłaniu zagadki śmierci jej męża, gdyż policja sobie z tym nie poradziła. Dziennikarz podejmuje się zadania. Jednocześnie między nimi nawiązuje się relacja erotyczna, mimo że Porter ma żonę i dwoje dzieci. Powoduje to, jak można się domyślić, pewne komplikacje, ale to tylko początek kłopotów Wrena. Film dosyć dobry. W rolach głównych Adrian Brody i bardzo fajna Iwona Strahowska.

Ocena: 7/10.
 

 
Opowieść o tym, jak Irlandczyk Józef Coughlin w czasach prohibicji w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna karierę w światku przestępczym. Budowanie wpływów, handel rumem i narkotykami, napady, układy z innymi gangami, strzelaniny, pościgi, morderstwa itp. itd. – całkiem dobry film gangsterski. Wystąpili m.in.: Benedykt Affleck, Elżbieta Fanning, Sienna Miller, Zoe Saldana i Krzysztof Cooper.

Ocena: 7/10.
 

 
Katarzyna i Galfryd Gaffneyowie wraz z dwoma synami mieszkają na przedmieściach. Pewnego razu wyprawiają chłopców na wakacje i zostają sami, z czego się cieszą, bo będą mieli więcej czasu dla siebie. W tym samym czasie okazuje się, że dom naprzeciwko praktycznie w ciemno, bez oglądania, kupiło młode, atrakcyjne małżeństwo – Natalia i Tymoteusz Jonesowie. Gaffneyowie próbują poznać i zaprzyjaźnić się z nowymi sąsiadami, spotykają się itp. Uważają je za perfekcyjne małżeństwo na tyle, że podejrzewają je o to, że są oni szpiegami – jak się później okazuje, niebezpodstawnie. Nowa znajomość powoduje, że z czasem Gaffneyowie zaczynają znajdować się w różnych bardzo niebezpiecznych sytuacjach. Film niezły (choć trochę wolno się rozkręca). W rolach głównych: Isla Fisher, Zachariasz Galifianakis, Jan Hamm oraz wyglądająca jak żywa Lara Croft Gal Gadot.

Ocena: 7/10.
 

 
Film familijny. Tomasz Brand jest bogatym biznesmenem. Mieszka z żoną i nastoletnią córką. Wkrótce ma zamiar dokonać otwarcia najwyższego w Nowym Jorku i w całej Ameryce wieżowca. Plan ten napotyka pewne komplikacje, ale to jest akurat najmniejszy problem. W związku z urodzinami córki, Tomasz kupuje jej kota – choć szczerze nienawidzi futrzaków. Jednak wskutek wypadku zapada w śpiączkę, a jego świadomość przenika do ciała dopiero co zakupionego zwierzaka. Taki tam w miarę poprawny film familijny. Bardzo efektowna animacja kota – w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. W rolach głównych: Kewin Spacey, Ginewra Garner i Krzysztof Wędrowniczek.

Ocena. 6/10.
 

 
Małżeństwo ma dorastającą córkę Marię. Mieszkają w miasteczku w pobliżu Nowego Jorku. Dziewczyna wpada w jakieś lewicowe towarzystwo, głoszące pacyfistyczne i inne dziwne hasła. Pewnego razu w mieście wybucha ładunek podłożony w budynku poczty, ginie jedna osoba. W tym samym dniu Maria znika. Nikt nie wie, gdzie ona jest. Jednocześnie wszelkie podejrzenia związane z zamachem spadają na Marię. Ojciec stara się odszukać córkę. Film niezły. W rolach głównych: Ewan McGregor, Ginewra Connelly i Dakota Fanning.

Ocena: 7/10.
 

 
Oparta na faktach opowieść z czasów drugiej wojny światowej o stosunkach polsko-ukraińskich. Główną bohaterką jest młoda kobieta Zofia, którą ojciec – wbrew jej woli – wydał za mąż za Michała, wdowca z dwójką dzieci. Stosunki między sąsiednimi narodami są poprawne do czasu wybuchu wojny. Dalej oglądamy, jak ukraińscy żołnierze w bestialski sposób mordowali polskich cywilów, kobiety i dzieci. Film niezły. Jest kilka scen dosyć drastycznych. Wystąpili m.in.: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Izabela Kuna oraz Jacek Braciak.

Ocena: 7/10.
 

 
Historia oparta na faktach. Wirginia, czasy segregacji rasowej. Katarzyna jest Murzynką i pracuje w centrum obliczeniowym NASA. Niższy społecznie status nie przeszkadza być jej genialną matematyczką. Jest wdową, ma trzy córki. Ma też dwie przyjaciółki Murzynki – Dorotę oraz Marię – które również pracują w NASA i borykają się z podobnymi problemami. Katarzyna w pracy jest wykorzystywana do coraz to ważniejszych zadań, związanych z przygotowaniami do lotów kosmicznych, co ogólnie powoduje nieartykułowane wprost acz wyraźne opory wśród współpracowników. Bardzo dobry film. Wystąpili m.in. Kewin Costner i Krystyna Dunst.

Ocena: 8/10.
 

 
Amerykanin z Teksasu Jacek Dwyer wraz z żoną i dwiema córkami przeprowadza się do bliżej nieokreślonego azjatyckiego państwa. Mężczyznę delegowała tu jego firma wodociągowa, gdzie ma pracować. Rodzina instaluje się w hotelu. Warunki są nie w pełni komfortowe – nie ma telewizji (choć jest telewizor), telefon nie działa itp. No ale to pikuś, ponieważ na drugi dzień w mieście rozpoczyna się rebelia. Miasto opanowali żołnierze i mordują, kogo się da. Wkrótce dochodzi też do obławy na hotel. Teraz dla Jacka rozpoczyna się gra o własne życie i jego rodziny. Bardzo dobry film sensacyjny. Wystąpili m.in. Owen Wilson i Pierce Brosnan.

Ocena: 8/10.
 

 
Film oparty na faktach. Żydówka Maria Altmann, Austriaczka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, pragnie odzyskać swój majątek zagrabiony przez nazistów (w żadnym razie Niemców!) – głównie należące do rodziny przed drugą wojną światową obrazy. W tym celu zatrudnia młodego prawnika, również o austriackich korzeniach, Randola Schoenberga. Mężczyzna stawia wszystko na jedną kartę – porzuca obiecującą posadę i stara się pomóc Marii odzyskać obrazy, a w szczególności portret ciotki, nazwany „Złotą damą”. Film niezły, miejscami nieco monotonny, ale ogólnie jak najbardziej się broni. Zgodnie z lewicową narracją, w filmie ani razu nie pada słowo „Niemiec” – ciągle tylko naziści, naziści i naziści. Wystąpili m.in.: Helena Mirren, Ryan Reynolds, Katarzyna Holmes.

Ocena: 7/10
 

 
„Szyja” pracuje jako drogowiec. Pewnego razu przypadkiem spotyka go Klementyna – agentka znanego aktora i piosenkarza Miki Mazura – i aż mdleje z wrażenia. Okazuje się, że obaj panowie są łudząco do siebie podobni. Klementyna zatrudnia „Szyję” w charakterze sobowtóra Mikiego i obiecuje mu za to ogromne pieniądze. Robotnik, nieco do tego przymuszony, podejmuje się tego zadania. Teraz „Szyja” musi odnaleźć się w świecie gwiazd, fanek, na planie seriali, reklam itd. Zaskakująco dobry film! Bardzo dobry! Mimo że gra aktorów nie powala. Wystąpili m.in.: Paweł Domagała, Małgorzata Socha, syn Opani, urocza Marta Żmuda-Trzebiatowska, Barbara Kurdej-Szatan, syn Królikowskich oraz Filip Bobek.

Ocena: 9/10.
 

 
Mikołaj Dziki to „ostatni sprawiedliwy” w Las Vegas. Pomaga znajomej, staje w jej obronie przed bandziorami itp. itd. Poza tym nie ma nic, gdyż jest nałogowym hazardzistą i wszystko przegrywa. Taki tam całkiem dobry film sensacyjny – na raz – ocierający się czasem o klasę B. W roli głównej Jazon Statham, czyli chińska podróbka Bruce’a Willisa.

Ocena: 7/10-.
 

 
Andrzej jest młodym i bardzo ambitnym studentem szkoły muzycznej. Gra na perkusji w zespole jazzowym. Zespół w repertuarze ma standardy jazzowe. Nauczycielem studentów i szefem kapeli jest apodyktyczny Terencjusz Fletcher. Jest on bardzo wymagający oraz stanowczy, nierzadko posuwa się do obelg i chamstwa. Obrywa się różnym członkom zespołu, w tym Andrzejowi. Jednak jest on piekielnie ambitny i wcale nie zamierza rezygnować ze studiów i grania. Film bardzo dobry, choć miejscami nieco monotonny, na co wpływ ma oryginalna tematyka. W roli nauczyciela J. K. Simmons.

Ocena: 7/10.
 

 
Małgorzata Miles jest prezenterką. Stara się o pracę w nowej telewizji. Po ostrej wieczornej balandze dowiaduje się, że otrzymała posadę. Chce jak najszybciej dostać się do siedziby telewizji, jednak wszystkie okoliczności sprzymierzają się przeciwko niej. Prezenterka jednak jest ambitna, dzielna i walczy do końca. Bardzo dobra, lekka komedyjka. W roli głównej Elżbieta Banks.

Ocena: 8/10.