• Wpisów:1724
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:wczoraj, 21:40
  • Licznik odwiedzin:52 138 / 4087 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Typowy film dla młodzieży. Daniela jest miłośniczką zwierząt. Pracuje jako wolontariuszka w klinice weterynaryjnej. Podkochuje się w szkolnym przystojniaku Cameronie, który jest chłopakiem internetowej gwiazdy Aleksandry. Pewnego razu ta gwiazda rzuca Camerona dla słynnego youtubera. Film w niezły w swoim gatunku Jak najbardziej do jednorazowego obejrzenia.

Ocena: 7/10-.
 

 
Beatrycze jest masażystką i rehabilitantką. Pewnego razu jedzie do posiadłości swojej zamożnej klientki. Po wykonanych zabiegach okazuje się, że samochód Beatrycze odmawia posłuszeństwa. Gospodyni prosi, by masażystka została na kolacji, na którą przychodzą jej znajomi. Beatrycze chcąc nie chcąc zostaje i chwilowo obraca się w wyższych sferach, ale ten inny świat jej raczej nie odpowiada. Film nudnawy. W roli głównej Salma Hayek.

Ocena: 6/10.
 

 
Klasyczna komedia pomyłek. Akcja dzieje się w akademiku, a głównym spoiwem akcji jest torebka, której wszyscy poszukują, bo jest w niej 30 tys. dolarów. Film bardzo dobry, aczkolwiek z czasem nieco nużący swą monotematycznością. Niemniej ostatecznie broni się.

Ocena: 7/10.
 

 
Stany Zjednoczone, lata 40. ubiegłego. Wszędzie króluje radio, które jest najpopularniejszym medium. Wszyscy lubią go słuchać, wielu marzy o pracy w radiu. Wydarzenia obserwujemy głównie z perspektywy chłopca Józefa, którego ojciec nigdzie nie pracuje, ciotka marzy o tym, aby się ożenić itp. Opowieść jest wielowątkowa, więc to tylko fragment fabuły. Film to taka w miarę poprawna komedyjka obyczajowa. W jednej z ról Maria Farrow.

Ocena: 6/10.
 

 
Filip ma stare porachunki z gangsterami, którzy za młodu zamordowali mu ojca. Dochodzi do walk, które ostatecznie kończą się w budynku szpitala. Filip jest w sytuacji jeden na wszystkich. Na szczęście udaje mu się znaleźć pomocnicę – pracującą w szpitalu pielęgniarkę Zuzannę. Film jednym razem dosyć dynamiczny, innym – wlecze się jak nie wiadomo co. I tak na przemian. Do tego wplecione zbędne kiczowate i na granicy śmieszności wątki dramatyczne. W roli głównej sfatygowany gwiazdor kina akcji Jean-Claude Van Damme.

Ocena: 5/10.
 

 
Młody mężczyzna Łukasz zostaje oskarżony o napaść na staruszkę i trafia do aresztu. Akcja filmu skupia się na jego losach. Oglądamy, jak chcąc nie chcąc wsiąka w więzienną atmosferę. Film niezły, choć później nieco się wlecze. Wystąpili m.in.: Andrzej Chyra, Janusz Bukowski, Borys Szyc, Janusz Chabior.

Ocena: 7/10-.
 

 
Franz po czteroletnim pobycie w więzieniu wychodzi na wolność i łapie nową robotę. Ma przemycić ładunek kałasznikowów do Serbii. Współpracuje przy tym z Wolfem i starym znajomym z policji Morawcem. Film nie wytrzymał próby czasu. Słaby scenariusz i dialogi, kiczowata muzyka ilustracyjna. Ekspresja Cezarego Pazury od razu przywodzi na myśl Sida z „Epoki lodowcowej”. Dla dopełnienia obrazu nędzy i rozpaczy brakuje tu tylko Stevena Seagala. Oprócz Pazury wystąpili m.in.: Bogusław Linda, megaprzystojny Artur Żmijewski, Edward Linde-Lubaszenko, Jan Machulski, Mirosław Zbrojewicz.

Ocena: 4/10.
 

 
Opowieść o polskim przełomie w 1989 rok przedstawiona z pozycji esbeków wchodzących w struktury policji. Film pokazuje patologie panujące w tym środowisku – demoralizację, działalność na granicy prawa itp. Wszystko obserwujemy z perspektywy poddawanego weryfikacji byłego esbeka Franciszka Maurera ps. Franz. Wystąpili m.in.: Bogusław Linda, zięć Turnaua Marek Kondrat (ten od banku i od „Mydełka fa”), Cezary Pazura (ten od garnków), Janusz Gajos, Zbigniew Zapasiewicz, Edward Linde-Lubaszenko.

Ocena: 7/10-.
 

 
Trzy pary przyjaciół spotykają się na kolacji. Po pewnym czasie zaczyna się ferment, gdyż okazuje się m.in., że mąż Mai ma kochankę. Nazajutrz mężczyzna wyprowadza się z domu, a Maja próbuje radzić sobie z nową sytuacją, dziećmi itd. Niemniej nie wszystko jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Film niezły, mimo że wyprodukowany przez nazistów z Kalifatu Niemieckiego. No i kolejny nazistowski film, na którym nie widać imigrantów inżynierów, lekarzy i informatyków. Czy to ksenofobia?!

Ocena: 7/10.
 

 
Młoda pisarka Klara traci w wypadku samochodowym narzeczonego. Mimo to cały czas pisze do niego esemesy. Po dwóch latach w końcu postanawia odmienić swoje życie i poszukać nowej miłości. Film nudny jak nie wiadomo co! Jedyna zaleta to fajne piosenki Femme Schmidt, ale żeby ich posłuchać, nie trzeba oglądać tego filmu.

Ocena: 5/10.
 

 
Film o konflikcie turecko-ormiańskim z początku XX wieku przedstawiony głównie z perspektywy młodego Turka farmaceuty Mikaela Boghosiana, który rozpoczyna studia medyczne. Zakochuje się w Ormiance Annie itp. Wkrótce wybucha wojna, co krzyżuje plany ambitnego Turka. Bardzo dobrze zrealizowany pod względem technicznym i jednocześnie bardzo nudny film. Wystąpili m.in. Karolina Le Bon i Krystian Bela.

Ocena: 4/10.
 

 
Irańscy terroryści chcą skonstruować bombę atomową i za jej pomocą zniszczyć bezcenny Izrael. Amerykańscy przyjaciele oczywiście nie mogą do tego dopuścić, więc organizują zakrojoną na szeroką skalę akcję mającą na celu udaremnienie zamachu. Jednym z agentów jest młody Mitch Rapp, który ma też motyw osobisty. W filmie niby wszystko tak jak trzeba – zdjęcia, gra aktorów, muzyka ilustracyjna – ale jest jakoś bardzo nudno, a obserwowane na ekranie wydarzenia nie wywołują większych emocji. Ciekawostką jest scena z Warszawy, gdzie terroryści zaopatrują się w pluton. Słuchać też polskie dialogi. W jednej z ról Michał Keaton czyli Michał Douglas.

Ocena: 5/10.
 

 
Panna młoda imieniem Unn na własnym weselu w toalecie znajduje noworodka. Dziewczynka do razu zostaje zabrana do szpitala. Unn próbuje ją przysposobić, jednak bez efektu. Po szesnastu latach młoda Rosemari (nb. wyglądająca jak chłopak) odnajduje Unn, sądząc, że jest jej matką. Kobieta, która jest dziennikarką, postanawia, że pomoże dziewczynie w odszukaniu rodzicielki. Taki tam w miarę poprawny dramat.

Ocena: 6/10
 

 
Kilkuletnia Karolina ma niezwykłe umiejętności. Potrafi siłą woli podpalać obiekty, ludzi. Agenci służb specjalnych chcą ją schwytać i poddać eksperymentom, do czego z kolei nie chce dopuścić Andrzej, ojciec dziewczynki. Film niezły, mimo że już dosyć stary. Wystąpili m.in. Drew Barrymore i Marcin Sheen.

Ocena: 7/10-.
 

 
Negocjatorka, agentka FBI Gretchen Blair zostaje przeniesiona do Waszyngtonu, wyrusza więc w kilkugodzinną podróż samolotem. Na pokładzie poznaje biznesmena Terry’ego. Mężczyzna twierdzi, że samolot jest opanowany przez zagrażających mu przestępców. Typowy thriller klasy B, mimo to ogląda się go całkiem dobrze. Jedną z zaletą jest bardzo fajnie wyglądająca Denise Richards, grająca rolę agentki. Jest też wyblakły gwiazdor kina akcji Dolph Lundgren.

Ocena: 5/10.
 

 
Jest sobie małżeństwo i dorosły już syn. Pewnego dnia chłopak wyprowadza się i para zostaje sama. Postanawia sprzedać dom i kupić mieszkanie. Aż tu pewnego razu zdarza się coś niezwykłego. Film nudny. W drugiej połowie jest trochę ciekawiej, ale to go nie ratuje.

Ocena: 5/10.
 

 
Janina jest młodą kobietą i modelką. Używa pseudonimu Dolce. Nie stroni od aktów. Jest również fotografką. Pewnego razu dochodzi do wniosku, że czas skończyć z modelingiem i wybiera się w długą podróż do rodzinnego domu. Po drodze umawia się przez Internet z fotografami na kolejne sesje. Film byłby bardzo dobry, gdyby nie to że jest zbyt monotonny i za długi (przydałoby się go skrócić o jakieś pół godziny). W roli Dolce bardzo ładna (bo jakżeby inaczej?) Lynn Mancinelli.

Ocena: 6/10.
 

 
Czterdziestodwuletni aktor popada w kompleksy z powodu wieku. Próbuje na siłę się odmłodzić. Chce być bardziej, jak sam to określa, rockandrollowy. Wzbudza to irytację i politowanie wśród żony, znajomych i współpracowników, jednak aktora to nie zniechęca. Słaba pseudokomedyjka obyczajowa. Szkoda, że Marianna Cotillard zagrała w takim gniocie. Ciekawostką jest też to, że mimo iż akcja rozgrywa się w Paryżu w Kalifacie Francuskim, na ekranie nie widać ani jednego muzułmanina czy islamisty.

Ocena: 5/10.
 

 
Karyna Kowalska wraz z Henrykiem Tokarskim wyruszają w podróż w poszukiwaniu trójzęba, który ma pomóc spotkać się z ich ojcami. Pomaga im w tym kapitan Jacek Wróbel. Jednak to tylko Karyna może wskazać, gdzie jest trójząb, bo tylko ona jest w stanie odczytać mapę. Słaby scenariusz i doskonałe efekty specjalne. Film dosyć nudny. Wystąpili m.in. Jan Depp oraz Ksawery Bardem.

Ocena: 5/10.
 

 
Film, podobnie jak pierwsza część, traktuje o małym klubie golfowym. Wstępuje do niego przedsiębiorca budowlany wraz z córką, która bardzo chce zasmakować elitarnego klimatu. Wkrótce okazuje się, że przedsiębiorca jest skonfliktowany z żoną szefa klubu. Taka tam dosyć poprawna komedyjka.

Ocena: 5/10.
 

 
Franciszek Valera jest znanym adwokatem. Pewnego razu ktoś morduje jego żonę i córkę. Franciszka ta sytuacja bardzo przytłacza i wkrótce szybko się stacza (Adam Mickiewicz). W pewnym momencie jednak ogarnia się i wobec indolencji policji podejmuje prywatne śledztwo w celu zidentyfikowania sprawców. Żenujące widowisko klasy B z Antonim Banderasem w roli głównej.

Ocena: 3/10.
 

 
Jacek stoi przy drodze i łapie stopa. Okolica słynie z autostopowiczów-morderców. Wkrótce dołącza do niego Weronika i razem łapią okazję. W końcu zatrzymuje się jakiś facet jadący starym samochodem. Od teraz jadą więc we trójkę. Po pewnym czasie kierowca proponuje, by Weronika z Jackiem zatrzymali się w jego domu. Film całkiem ciekawy, aczkolwiek zalatuje trochę klasą B.

Ocena: 6/10.
 

 
Pewnego razu wieczorem Dorota idzie przez miasto. Nagle widzi, jak przy samochodzie mężczyzna dusi kobietę. Łapie to, co jej się nawija pod rękę i uderza oprawcę. Wskutek zaistniałych zdarzeń Dorota wraz nowo poznaną Petulą chcąc nie chcąc zaprzyjaźniają się. Nie mają wyjścia, gdyż policja rozpoczyna śledztwo w sprawie zaistniałej sytuacji. Świetna komedia kryminalna! W roli Petuli Rachela Weisz (fajnie jej z włosami koloru platynowy blond).

Ocena: 8/10.
 

 
Strasznie nudny film obyczajowy. Akcja koncentruje się wokół jednego małego klubu golfowego. W sumie film o niczym. Nuda i strata czasu.

Ocena: 3/10.