• Wpisów:1765
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:wczoraj, 23:28
  • Licznik odwiedzin:53 477 / 4133 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Film oparty na faktach. (Serio!?). Opowiada o dysfunkcyjnej rodzinie żyjącej w latach 80. Jest mąż, żona i czwórka dzieci. Tułają się od miejscowości do miejscowości. Matka Róża to niespełniona artystka malująca bohomazy, ojciec Rex to nieodpowiedzialny marzyciel. Opowiada dzieciom, co to on nie zrobi, a gwoździem programu jest tytułowy szklany zamek, który już wkrótce ma wybudować. Losy rodziny oglądamy głównie z perspektywy jednej z córek – Żanety. Doskonale zrealizowany (naprawdę!) film o niczym. Operacja się udała, ale pacjent umarł! Wystąpili m.in.: fajna Brie Larson, Woody Harrelson i Naomi Watts.

Ocena: 5/10.
 

 
Doskonały wielowątkowy film kryminalny utrzymany w interesującej komiksowej stylistyce (gdzieś już to widziałem!). Wszystko dzieje się w tytułowym Mieście Grzechu w miejscowym półświatku. Jest m.in. mający niesamowite szczęście w grach hazardowych Jan, który zadziera nie z tym z kim powinien, jest też wielce atrakcyjna i ponętna Ewa, owijająca wokół palca swoje kolejne ofiary itd. Film świetny z bardzo dobrą obsadą. Wystąpili m.in.: Michał Rourke, Dżesika Alba, Józef Gordon-Levitt, Ewa Zielona, a nawet Stefania Joanna Andżelika Germanotta bardziej znana jako Lady Gaga.

Ocena: 8/10.
 

 
Goldfinger jest przestępcą, którego nie udało się złapać za rękę. Przemyca złoto. Nie wiadomo w jaki sposób. Teraz agent Jakub Bond ma za zadanie to ustalić. Ale Goldfingerowi to mało. Interesuje go złoto zgromadzone w Fort Knox. Film niezły. W roli głównej Jan Connery.

Ocena: 7/10.
 

 
Apokaliptyczna wersja świata. Andrzej z żoną Kają i kilkumiesięczną córką Różą żyją na odludziu. Są jedynymi z niewielu ocalałych ludzi. Na świecie panoszy się coś w rodzaju zombie, które zarażają innych, no i pewnego razu Kaja zostaje zarażona. Andrzej zabiera ją i córkę – chce dotrzeć do szpitala. Film to taki dosyć dobry horrorek klasy B. W roli głównej Marcin Wolny.

Ocena: 4/10.
 

 
Czterej pacjenci szpitala psychiatrycznego wraz z lekarzem wybierają się samochodem na mecz. W pewnym momencie tracą opiekuna i są pozostawieni sami sobie. No i zaczyna się kilka dni pełnych różnorodnych wrażeń, włączając w to wątki kryminalne. Film bardzo dobry. W rolach głównych Michał Keaton i Krzysztof Lloyd.

Ocena: 8/10.
 

 
Graham, był ksiądz, po śmierci żony żyje z dwójką dzieci i bratem, który go wspiera. Pewnego razu na jego polu kukurydzy pojawiają się wygniecione tajemnicze znaki. Wkrótce znaki te pojawiają się w innych częściach kraju. Okazuje się, że jest to inwazja kosmitów. Rodzina przygotowuje się powoli na konfrontację. Film monotonny i nudny. Wystąpili m.in. Melvin Gibson, Joachim Phoenix, Rory Culkin, Abigail Breslin.

Ocena: 4/10.
 

 
Agent Jakub Bond zostaje wysłany do Istambułu. Celem jego misji jest zdobycie dekodera o nazwie Lektor. Jednak pokrzyżować jego plany stara się organizacja przestępcza Widmo, mająca wtyki w rosyjskich służbach. Film średni. Niektóre sceny mało wiarygodne. W roli Bonda Jan Connery, a w roli Rosjanki Tatiany Romanowej – jego dziewczyny – fajna Włoszka Daniela Bianchi.

Ocena: 5/10.
 

 
Daryl i Mikołaj są policjantami. Ten pierwszy nie lubi swojej pracy – z wzajemnością. Nikt nie chce z nim pracować, ale – jak sam mówi – ma rachunki do zapłacenia i chcąc nie chcąc musi pełnić służbę. Z kolei jego partner Mikołaj jest pierwszym ogrem w policji. Z nim też nikt nie chce pracować. Chcąc nie chcąc Daryli i Mikołaj pracują razem, a ich losy coraz bardziej spajają osoby, które nagle zapałały chęcią posiadania tajemniczej różdżki. Świetny film! Do jednorazowego obejrzenia. Wystąpili m.in. Wilhelm Kowalski i Noomi Rapace.

Ocena: 8/10-.
 

 
Nastolatek Jacek ma sny, w których widzi m.in. tytułową mroczną wieżę. Swe wizje przenosi na papier. Ma całą ścianę obwieszoną m.in. wizerunkami różnych postaci. Matka i ojczym uważają, że Jacek cierpi na chorobę psychiczną, posyłają go do psychiatry, w szkole się z niego śmieją itd. Pewnego razu chłopiec widząc dla siebie niebezpieczeństwo ucieka z domu i odnajduje portal, za pomocą którego przenosi się do świata ze swoich snów. Spotyka tam rewolwerowca. Wkrótce zaczyna się walka dobra ze złem. Film w miarę poprawny, ale ogólnie nic nadzwyczajnego. W roli czarnego charakteru Maciej McConaughey.

Ocena: 6/10.
 

 
Kilka osób siedzi sobie w domu na wsi i rozmawia ze sobą. Długi weekend? Wakacje? W każdym razie siedzą i gadają. Rodzą się między nimi różne namiętności, konflikty itp. Do pisarza Piotra podbijają równocześnie dwie panie. Wynika też nieporozumienie na tle sprzedaży domu itp. Film przegadany, ale niezły. W jednej z ról Maria Farrow.

Ocena: 7/10-.
 

 
Angielskie służby tracą agenta na Jamajce. W związku z tym na wyspę zostaje wysłany Jakub Bond w celu zbadania sytuacji. Na miejscu okazuje się, że na pobliskiej wysepce mieszka dr No, który oprócz tego, że zagłusza amerykańskie radary, ma inne niecne plany. Film bardzo dobry. W rolach głównych Jan Connery i bardzo fajna Urszula Andress.

Ocena: 8/10.
 

 
Film oparty na faktach. Dwudziestojednoletnia Zuzanna ma wymarzoną pracę – jest redaktorką dużego dziennika. Ma konkubenta Stefana i kochających rodziców. Pewnego dnia Zuzanna zaczyna czuć się źle. Wkrótce jednak wszystko wraca do normy. Z czasem jednak ataki powtarzają się i stają się coraz mocniejsze. Zuzanna zaczyna mieć coraz większe problemy w pracy i w domu. Film ogólnie poprawny, choć bardzo w dół ciągnie go odtwarzająca główną rolę Chloë Gracja Moretz – straszne drewno! Jest też fajna – i dobrze grająca – Karolina Anna Moss

Ocena: 6/10.
 

 
Młoda kobieta Maja podejmuje pracę w korporacji zajmującej się nowymi technologiami. Firma produkuje systemy, których rola – w skrócie – sprowadza się do wszechobecnej permanentnej inwigilacji użytkowników, oczywiście dla ich dobra. Maja szybko wsiąka w korporację, zyskuje uznanie szefostwa itd. W pewnym momencie zaczyna zauważać, że jednak coś jest nie tak. Film nudny i nijaki. W rolach głównych Emmanuela Watson i Tomasz Hanks.

Ocena: 4/10.
 

 
Były kapitan zatrudnia się w galerii handlowej jako ochroniarz. Pierwszego dnia trafia mu się trzecia zmiana. Nagle do drzwi galerii przybiega nastolatka, która uciekła z napadniętego przez bandytów policyjnego konwoju. Ochroniarze wpuszczają ją do budynku i udzielają schronienia. Wkrótce bandyci przybywają po dziewczynę, która jest świadkiem koronnym, a ochroniarze postanawiają bronić jej w miarę posiadanych skromnych środków. Film naprawdę bardzo dobry, ale ze skopaną końcówką, która mocno zajeżdża klasą B. W rolach głównych Antoni Banderas i Benedykt Kingsley.

Ocena: 7/10.
 

 
Policja walczy z gangiem narkotykowym. Na jej czele stoi nieustraszony Robert Samuels. Całkiem niezłe kino sensacyjne klasy B. Miłośnicy gatunku nie powinni być zawiedzeni. W roli głównej Stefan Seagal.

Ocena: 5/10.
 

 
Stany Zjednoczone, czasy wojny secesyjnej. Amelia idzie przez las i natyka się na rannego żołnierza Jana McBurneya. Mimo że teoretycznie jest jej wrogiem, zabiera go na swoją małą pensję, tj. żeńską szkołę z internatem. Kierująca pensją Marta planuje przetrzymać żołnierza aż wyzdrowieje i go odprawić. McBurney – jedyny samiec na pensji – wprowadza niemałe zamieszanie w życiu dziewczyn, tym bardziej, że umiejętnie nimi manipuluje. Film w najlepszym razie poprawny. Wystąpili m.in.: Kolin Bachleda-Curuś, Nikola Kidman, Krystyna Dunst i Elżbieta Fanning.

Ocena: 5/10.
 

 
Cztery przyjaciółki ze szkolnych lat ponownie spotykają się razem i wyjeżdżają do Miami, aby świętować wieczór panieński Dżesiki, która aktualnie jest poważną panią kandydującą na stanowisko senatora. Wkrótce dołącza do nich przyjaciółka przyszłej panny młodej – Filipa z Australii. No i zaczyna się zabawa – tańce, picie, ćpanie itd. Jednak w pewnym momencie sytuacja bardzo, ale to bardzo się komplikuje i panie popadają w poważne tarapaty. Film bardzo dobry. Wystąpiły m.in.: Skarleta Jankowska, Zoja Kravitz i Demetria Moore.

Ocena: 8/10
 

 
Trzydziestolatka Avril pracuje w firmie kosmetycznej. Mieszka z mężem i 47-letnią matką Mado. Seniorka wiedzie beztroskie życie – nie pracuje i zachowuje się jak nieodpowiedzialna nastolatka. Pewnego razu Avril zachodzi w ciążę, co wprowadza nieco zamieszania w życiu całej trójki (i nie tylko), no ale to dopiero początek niespodzianek. Film od początku to taka niezła obyczajowa komedyjka, ale z czasem staje się coraz bardziej nudny. W roli Mado Julia Binoche.

Ocena: 5/10.
 

 
Bogaty samotny biznesmen Paweł sprzedaje firmę i sobie żyje bez bliżej określonego celu. Pewnego razu poznaje samotną matkę Wiolettę z dwojgiem dzieci, mającą ciągłe problemy ze znalezieniem pracy. Proponuje jej układ – przez trzy miesiące zamieszka z nią i jej dziećmi po to, by przekonać się jak wygląda życie rodzinne. Bardzo dobry film z gatunku obejrzeć i zapomnieć.

Ocena: 7/10-.
 

 
Młoda piosenkarka Emilia poznaje Macieja. Mężczyzna jest raczej niezrównoważony, nie wiadomo, czego po nim się spodziewać. Niemniej Emilia zakochuje się w nim i miłość kwitnie w najlepsze. Film ogólnie niezły. Są mocne sceny erotyczne. Wystąpili m.in.: Aleksandra Hamkało, Antoni Pawlicki, Adam Ferency, Robert Gonera, Małgorzata Pieczyńska.

Ocena: 7/10.
 

 
Starsza pani Róża siedzi w zakładzie psychiatrycznym (czy czymś takim). Niegdyś kochała się w angielskim lotniku, który zginął w czasie wojny. Urodziła jego dziecko i od razu po porodzie je zabiła. Taka jest oficjalna wersja, jednak Róża twierdzi, że tego absolutnie nie zrobiła. Film to w przeważającej długości retrospekcja życia bohaterki. Ogólnie bardzo dobrze zrealizowany, z dobrą grą aktorów, jednak czegoś mu brakuje. Dosyć kiczowate zakończenie. W roli głównej Rooney Mara.

Ocena: 5/10.
 

 
Holt, chłopak Julii, wyjeżdża na studia. Po pewnym czasie dziewczyna traci kontakt ze swoją sympatią. W końcu decyduje się pojechać do Holta i go odszukać. Nie jest to takie łatwe – na miejscu spotyka ją wiele przeszkód oraz dziwne przygody. W tle oczywiście tajemniczy krótki film, po którego obejrzeniu żądnemu wrażeń widzowi pozostaje tylko siedem dni życia. Film od początku niezły, ale z czasem trochę się dłuży i robi się nudny.

Ocena: 6/10.
 

 
Marek jest sierżantem policji w Los Angeles. Pewnego razu jedzie metrem wraz ze swym synem Trentem, którego kolejny już raz wyciągnął z paki. Nagle pociąg zatrzymuje się, czuć wstrząsy itp. Wkrótce okazuje się, że miasto zaatakowali kosmici. Oczywiście świat uratować może tylko sierżant Marek wraz z przygodnie poznanymi kompanami. Film to bardzo dobrze zrealizowany thriller klasy B. Fanom gatunku może się spodobać. W jednej z ról fajna Bojana Novakovic.

Ocena: 5/10.
 

 
Melania jest architektem, pracuje w korporacji, ma kilkuletniego syna Samuela. Ojciec chłopca to wiecznie nieobecny muzyk. Jacek to wzięty dziennikarz śledczy. Rozwodnik z kilkuletnią córką Małgorzatą. Pewnego razu sprawy się komplikują i była żona nagle zostawia Jackowi pod opiekę dziewczynkę. Z kolei Melania mająca ważne zadania w pracy zostawia również pod jego opiekę Samuela. Dla Jacka to też niełatwe zadanie, bo sam również ma spore problemy w pracy. Musi jednak jakoś sobie radzić z dwójką dzieci na karku. Bardzo dobry film obyczajowy. W rolach głównych piękna Michalina Pfeiffer i Jerzy Clooney.

Ocena: 7/10.