• Wpisów:1823
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:wczoraj, 22:57
  • Licznik odwiedzin:54 949 / 4184 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Londyn, 1950 rok. Walijka Katarzyna mieszka wraz z niepracującym konkubentem, który jest artystą malarzem. Kobieta podejmuje pracę w Ministerstwie Informacji w charakterze scenarzystki. Produkuje filmy propagandowe wychwalające angielskich żołnierzy. Nowa praca powoduje oczywiście zmiany w życiu Katarzyny. Film przegadany i nudny. W roli głównej Gemma Arterton.

Ocena: 5/10.
 

 
W ciągu doby w Stanach i na Jamajce giną trzej brytyjscy agenci. Tę zagadkę musi teraz wyjaśnić Jakub Bond. W tym celu udaje się m.in. do Stanów. Tropy prowadzą do handlarza narkotyków Mr. Biga. Film niezły, z tym że sceny pościgów motorówkami są zdecydowanie za długie i nudne. W rolach głównych wystąpili Roger Moore i Janina Seymour.

Ocena: 7/10.
 

 
Rok 2050. Na Marsa w półroczną drogę wyrusza statek kosmiczny Mars-1. Na Czerwonej Planecie na załogę czeka przygotowana baza z warunkami do życia na ponad dwa lata. W końcu statek dociera do Marsa, jednak jak można się domyślić, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Film niezły. Efekty specjalne nie do końca doskonałe – sceny z kosmosu to łatwo identyfikowalna grafika komputerowa. W rolach głównych Walerian Kilmer i Karolina Anna Moss.

Ocena: 7/10.
 

 
Dawid jest prezenterem prognozy pogody w telewizji. Jego życie to nieustanne pasmo małych porażek. Na ulicach „fani” rzucają w niego jedzeniem i piciem. Była żona mieszka z dziećmi i nowym mężczyzną. Dawid stara się jak może, by podtrzymywać więzi z byłą żoną, z popalającą papierosy nastoletnią córką oraz ze starszym synem, którego terapeuta jest przystawiającym się do niego pederastą. Ojciec ma raka itp., itd. Dawid nie poddaje się i stara się jakoś sobie radzić. Film niezły. Wystąpili m.in.: Mikołaj Klatka, Michał Cane i Nadzieja Davis.

Ocena: 7/10.
 

 
W Afryce Południowej ktoś gromadzi i przemyca diamenty do Holandii. Agent Jakub Bond dostaje zadanie ustalenia, kim on jest. Jest to oczywiście bardzo skomplikowana operacja. Bond zaczyna pracę pod przykryciem jako Piotr Frankowski. Film średni. Główny atut to ponowny występ sfatygowanego trochę jednak Jana Connery’ego w głównej roli.

Ocena: 5/10.
 

 
Melania wybiera się na studia. Ojcu zależy, by wybrała uczelnię blisko domu, jednak córka chce studiować na uniwersytecie oddalonym o 1000 kilometrów. Ojciec chcąc nie chcąc jakoś to przyjmuje i postanawia odwieźć córkę do nowej szkoły. Film średni. Można nie oglądać.

Ocena: 5/10.
 

 
Thriller klasy B. Były żołnierz Gabriel prowadzi z żoną bar, który odziedziczył po zmarłych rodzicach. Często miewa ataki, podczas który staje się niebezpieczny dla siebie i otoczenia. Miewa sny, wizje morderstw. Żona wysyła go do lekarza, policja zaczyna się nim interesować itp. Gabriel w końcu zaczyna coś podejrzewać i próbuje rozszyfrować rujnującą mu życie zagadkę swego dziwnego zachowania. Film słaby. Szkoda czasu. W jednej z ról Michał Biehn.

Ocena: 4/10.
 

 
Jaś Gotówka pracuje jako akwizytor. Żona ma pretensję o brak pieniędzy, a tu już drugie dziecko w drodze. W końcu Jaś z kolegami wchodzi do studia i nagrywa płytę. Z czasem odnosi coraz większe sukcesy, podejmuje współpracę z atrakcyjną piosenkarką June itd. Film meganudny, tylko dla fanów Johny’ego Casha. W rolach głównych Joachim Phoenix i Reese Witherspoon.

Ocena: 5/10.
 

 
Tym razem agent jej królewskiej mości Jakub Bond zostaje wysłany do Szwajcarii, gdzie pod przykrywką ma udaremnić nikczemne plany znanej i lubianej międzynarodowej organizacji przestępczej Widmo. Czego w tym filmie nie ma? Bijatyki, strzelaniny, pościgi samochodowe, bobslejowe i na nartach! Ale ogólnie jakoś tak przydługo i nudno. Dodatkowo ogólne wrażenie psuje Jerzy Lazenby, odtwórca głównej roli, który ma aparycję prowincjonalnego kelnera z przydworcowego baru.

Ocena: 5/10.
 

 
Film dla młodzieży. Współczesna wersja bajki o Kopciuszku. Kasia jest młodą utalentowaną piosenkarką. W szkole zbliża się koncert młodych talentów, gdzie ma szansę się pokazać. Plany krzyżuje jej zła macocha. Zamiast Kasi ma wystąpić córka macochy Beverly, a śpiew Kasi będzie puszczony z playbacku. Film z nie najmocniejszym scenariuszem. Można odpuścić oglądanie.

Ocena: 5/10.
 

 
Grupa studentów (?) jedzie do domu pod lasem na kilkudniowy wypoczynek. Po drodze doznają nieprzyjemnego incydentu z byłym astronautą, który jak się później okazuje, mieszka w leśniczówce. Ale to tylko początek kłopotów, gdyż na Ziemi szykuje się… inwazja kosmitów zwanych gośćmi. Film na początku jest normalny, ale z czasem zaczyna się równia pochyła. Pod koniec nieco się wybija, ale ogólnie to i tak strata czasu – typowa klasa B. W jednej z ról Wesley Snipes – no, takiej okazji nie mógł przepuścić!

Ocena: 4/10.
 

 
Piotr jest kelnerem w Wiedniu. Otrzymał w spadku po zmarłej ciotce mieszkanie przy rynku w Krakowie. W związku z tym wraca i w Polsce otwiera gabinet psychoanalityczny. Przyjmuje tylko kobiety, a że jest bardzo przystojny, na ilość klientek narzekać nie może. Wdaje się też w romans m.in. z bogatą bizneswoman. Film bardzo dobry, choć gra aktorska głównego bohatera pozostawia wiele do życzenia (recytuje kwestie jak jakiś prezenter w teleturnieju albo w reklamie). Wystąpili m.in.: Joanna Liszowska, Anna Dereszowska, Michał Lesień, Weronika Książkiewicz, Michał Milowicz oraz Ewa Kasprzyk.

Ocena: 8/10.
 

 
Liliana jest paszteciarą, tj. pracuje w fabryce pasztetów na taśmie. Po pracy ogląda teleturnieje i popija alkohol. Pewnego razu w fabryce na przerwie dosiada się do niej współpracownik Jan, który jest też bokserem, i rozpoznaje w niej przebrzmiałej sławy piosenkarkę Laurę, która 30 lat wcześniej wylansowała przebój pt. „Souvenir”. To wydarzenie odmienia życie Liliany i Jana. Film to takie bardzo dobre romansidło.

Ocena: 7/10.
 

 
Parodia filmów o agencie 007. James Bond jest na emeryturze, jednak świat jest w potrzebie i tylko on może go uratować. Agenci kilku mocarstw proszą go o pomoc. Film zaskakująco dobry. Wystąpili m.in.: Ursula Andress i Woody Allen.

Ocena: 8/10.
 

 
Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film o tym jak kilku przyjaciół żołnierzy po wojnie w Iraku wraca do ojczyzny i próbuje wrócić do zwykłego życia. Wydarzenia, z którymi mieli w czasie walk, nie dają o sobie zapomnieć, co się odbija na życiu ich i ich rodzin. Film bardzo dobry. Wystąpiły m.in. Haley Bennett i Amelia Schumer.

Ocena: 8/10.
 

 
Jacek Jericho mieszka z babcią, uczy WF-u, no i podrywa dziewczyny dla sportu. Niejako z konieczności, bo podrywy są nieefektywne. Pewnego razu podbija do rudowłosej Randy, jednak wszystko kończy się jak zwykle. Jacek nie odpuszcza i stara się utrzymać kontakt z dziewczyną. Wkrótce okazuje się, że Randy ma kłopoty. Jacek postanawia jej pomóc. Film ujdzie. W roli głównej Robert Dolniak.

Ocena: 6/10.
 

 
Emilia traci pracę i rzuca ją chłopak, z którym miała razem jechać na wakacje do Ekwadoru. W zaistniałej sytuacji namawia matkę Lindę, by jej towarzyszyła. Starsza pani z oporami zgadza się, no i obie wyjeżdżają do państwa, w którym czekają je nie tylko przyjemności ale i niebezpieczne przygody. Film niezły – na raz. W rolach głównych Amelia Schumer i Goldie Hawn.

Ocena: 7/10-.
 

 
Donna organizuje imprezę, na którą zaprasza swoich „trzech ojców”. A to dlatego, że kiedyś jej (nieżyjąca już) matka tak się prowadziła, że w tym samym czasie „zakochała się” kolejno w trzech facetach. Oglądamy więc historię Donny w formie retrospekcji. Film w najlepszym razie poprawny, bliżej końca trochę się rozkręca. Wystąpili m.in.: fajna Liliana Jakub, Amanda Seyfried, Maria Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Cher i Andrzej Garcia.

Ocena: 6/10.
 

 
Na orbicie okołoziemskiej zostaje przechwycony amerykański statek kosmiczny – zostaje „połknięty” przez drugi, większy, niewiadomego pochodzenia. Do rozwiązania tej zagadki zostaje delegowany, rzecz jasna, agent 007 Jakub Bond. W tym celu zostaje wysłany do Japonii, dokąd prowadzą wszelkie tropy. Za wszystkim stoi, oczywiście, organizacja przestępcza Widmo. Film słaby, dłużący się. Scenarzyści przeholowali – Bond pływa, lata, udaje Japończyka itp. W roli głównej Jan Connery.

Ocena: 5/10.
 

 
Helena jest córką bogatego biznesmena Jakuba. Wkrótce ma objąć firmę po ojcu, który ma zamiar przejść na emeryturę. Przed Świętami Bożego Narodzenia Jakub wysyła wychowaną w luksusach córkę na prowincję, dokąd – zgodnie z rodzinną tradycją – ma zawieźć listy i przekazać je wujkowi Zeke’owi. Helena, chcąc nie chcąc, zostawia firmę, narzeczonego i jedzie do małego miasta incognito ze studolarówką w kieszeni. Teraz musi sobie radzić sama – bez nazwiska i wielkich pieniędzy. Helena powoli odkrywa nowy świat i przesiąka małomiasteczkową atmosferą. Film bardzo dobry w sam raz na bożonarodzeniowe popołudnie i nie tylko – choć nieco za długi. W jednej z ról Anderson MacDowell.

Ocena: 7/10.
 

 
Katarzyna i Scott chcą wysłać córkę Aleksandrę na studia, jednak nie mają na to pieniędzy. Z bezrobotnym przyjacielem Frankiem wpadają na pomysł – uruchamiają w jego domu kasyno. Film na początku taki nawet nawet, jednak dosyć szybko poziom nieco spada i tak już zostaje do końca. Szkoda czasu. W roli głównej Wilhelm Ferrell.

Ocena: 5/10.
 

 
Karolina jest uczennicą szkoły średniej. Ma bogatego ojca prawnika, co się przekłada na jej zainteresowania – głównie drogie ciuchy. Nie zaniedbuje przy tym nauki – jest jedną z najlepszych uczennic. Karolina jednak nie ma szczęścia w miłości, tym bardziej że jest bardzo wybredna i np. nie interesują jej rówieśnicy. Od początku film jest bardzo dobry i ma super tempo. Z czasem jednak poziom trochę spada i tak już utrzymuje się do końca. W roli głównej urocza Alicja Silverstone. Jest też Brygida Murphy i Paweł Rudd.

Ocena: 6/10.
 

 
Organizacja terrorystyczna Widmo chce wymusić szantażem 100 milionów funtów. Przestępcy twierdzą, że jeśli brytyjski rząd nie spełni tego żądania w ciągu tygodnia, to zdetonują dwie bomby atomowe (skradzione NATO) na terenie Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych. Cóż robić? Do akcji wkracza, oczywiście, nieustraszony agent 007 Jakub Bond. Film poprawny, ciut przydługi. Niektóre sceny – walk, działania różnych gadżetów – w niezamierzony sposób zabawne. W roli głównej Jan Connery.

Ocena: 6/10.
 

 
Osiemnastoletnia Paulina jest trudnym dzieckiem. Żyje z rodzicami i ciężko chorą siostrą. Paulina przysparza mnóstwa problemów w szkole i swojej rodzinie. Poza tym ma obsesję – chce zostać chirurgiem, choć biorąc pod uwagę jej predyspozycje, nie ma na to szans. Film w jakiejś takiej nietypowej, trudno do określenia jakiej konwencji. Ma trochę jakby serialowy klimat? Ogólnie film w miarę poprawny. Wystąpili m.in.: AnnaLynne McCord, Ariel Winter i Malcolm McDowell.

Ocena: 6/10.