• Wpisów:1517
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:wczoraj, 21:47
  • Licznik odwiedzin:48 464 / 3878 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Rosjanie chcą zdetonować w Stanach Zjednoczonych bombę atomową w taki sposób, by wina za to spadła na Amerykanów. Plany pokrzyżować może tylko agent Jakub Bond. Film nudny, wlecze się jak nie wiadomo co, jednak od ok. 40 minut przed końcem nabiera niesamowitego tempa, czym ostatecznie się ratuje. W roli Bonda Roger Moore.

Ocena: 6/10
 

 
Rajmund jest „tajemniczym klientem” więzień. Tj. rząd umieszcza go w jakimś więzieniu – incognito, z dorobioną tzw. legendą jako przestępca – a on próbuje się z niego wydostać, obnażając luki w organizacji i zabezpieczeniach. Pewnego razu Rajmund dostaje wysokopłatne zlecenie od prywatnego zleceniodawcy. Film ma bardzo dobry klimat, ale scenariusz i gra aktorska odtwórców ról głównych bohaterów pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Wystąpili m.in.: Sylwester Stallone, Arnold Czarnomurzyński, bardzo przystojny Jakub Caviezel i bardzo fajna Amy Ryan.

Ocena: 5/10.
  • awatar Sylwia Lisiewicz15: Film oglądałam kilkanaście razy. Przede wszystkim ujął mnie tym,że grają w nim moi ulubieńcy Sylwester Stallone i Schwarzenegger. Aktorzy świetni. Ciekawa fabuła i efekty. Moim zdaniem film oceniam na 8/10. PS: Niedawno oglądałam drugą część, jest inna niż pierwsza, ale również polecam.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Islamscy terroryści planują zamach biologiczny. Trzeba przechwycić kuriera oraz wiadomość, którą ma przekazać. Do tego celu nie nadaje się lepiej nikt inny jak niebędąca już w czynnej służbie Alicja Racine. Kobieta przyjeżdża przesłuchać schwytanego już kuriera, ale nie wszystko jest takie, jak wcześniej się wydaje. Film od początku super, potem jednak zaczyna niebezpiecznie dryfować w kierunku klasy B, pojawiają się jakieś nudne gadki, dłużyzny. Potem jest trochę lepiej, ale ostatecznie film dobija słabe zakończenie. Super obsada! Wystąpili m.in. : Noomi Rapace, Orlando Bloom (jak tak można się nazywać?!), Antonina Collette, Jan Malkowicz i Michał Douglas.

Ocena: 5/10.
 

 
Nobby żyje w Anglii z żoną i dziewiątką dzieci. Jest wiernym kibicem narodowej reprezentacji. Ogólnie średnio rozgarnięty. Tęskni za bratem Sebastianem, z którym został rozdzielny w dzieciństwie. Nobby udaje się na ważną konferencję poświęconą działalności charytatywnej. Tam rozpoznaje brata, który jak się okazuje, jest tajnym agentem. Oprócz tego, że spotyka Daniela, wpędza go poważne tarapaty. Film kiepski. Humor oraz gagi w większości słabe, prymitywne i żenujące. Za to obsada niezła. Wystąpili m.in.: Aleksander Baron Cohen, Isla Rybak, Rebel Wilson i Penelopa Cruz.

Ocena: 4/10.
 

 
Ewa i Rainer to bogate małżeństwo, z tym że on zapracował na bogactwo, a ona się pławi w luksusie, choć też ma jakieś ambicje i chce otworzyć firmę, na którą nie ma jednak pieniędzy. Pewnego razu dochodzi u nich do wielkiej kłótni. W efekcie małżeństwo przygotowuje się do rozwodu. Tymczasem Ewa zostaje porwana przez młodą parę amatorów – która popadła w tarapaty finansowe – z zamiarem wymuszenia szantażem na bogatym biznesmenie wysokiego okupu. Ewa zamierza wykorzystać sytuację i amatorstwo porywaczy do naprawy związku. Film z bardzo fajnym lekkim klimatem, ale bardzo średni.

Ocena: 5/10.
 

 
Tak zwana nieoficjalna wersja „Bonda”. Organizacja przestępcza Widmo kradnie Amerykanom głowice jądrowe. Oczywiście ma ona niecne plany, przed którymi uratować świat może jedynie agent Jakub Bond. Film przeraźliwie nudny. Wystąpili m.in.: mocno wyliniały Jan Connery, Rowan Atkinson oraz Kim Basinger.

Ocena: 3/10.
 

 
Michalina jest najbogatszą Amerykanką. Wskutek poważnego naruszenia prawa i związanego z tym donosu byłego chłopaka, zostaje pozbawiona majątku. Kompletnie spłukana Michalina zamieszkuje u byłej pracownicy Klary i jej córki Racheli. Film słaby. Wystąpiły m.in.: Melissa McCarthy, Krystyna Dzwonek i Katarzyna Bates.

Ocena: 4/10.
 

 
Kalifat Duński. Irakijczyk Yasin to bandyda – napada na banki itp. Po nieudanej akcji przychodzi do brata chirurga (no, jasne!) Zaida, bo potrzebuje 150 tys. koron. Mężczyzna odprawia go z kwitkiem. Wkrótce Yasin zostaje zamordowany. Policyjne śledztwo się wlecze. Zaid postanawia poprowadzić je na własną rękę, a także samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. Film z początku nijaki, ale z czasem się rozkręca. W efekcie jest to niezły thriller sensacyjny, trochę w stylu zabili go i uciekł. Takie sobie zakończenie.

Ocenia: 7/10.
 

 
Film oparty na faktach. Pakistańczyk Kumail jest komikiem – daje solowe występy, bierze udział w konkursach szukając możliwości wybicia się itd. Pewnego razu poznaje białą Amerykankę Emilię. Szybko się w sobie zakochują, jednak na przeszkodzie staje rodzina Kumaila, która cały czas próbuje zaaranżować jego małżeństwo z Pakistanką – w domu na kolacjach co i raz pojawiają się nowe kandydatki. Komik ani myśli o takim związku, ale nie jest w stanie zakomunikować tego rodzinie. W końcu Emilia o wszystkim się dowiaduje i zrywa kontakty z Kumailem. Wkrótce kobieta zapada na ciężką chorobę i ląduje w szpitalu. Film świetny!

Ocena: 9/10.
 

 
Na Morzu Jońskim zostaje zatopiony brytyjski okręt z nadajnikiem Atak na pokładzie. Ktoś, kto zdobędzie to urządzenie, może przejąć kontrolę nad flotą brytyjskich okrętów. Oczywiście nie można do tego dopuścić, a urządzenie ma za zadanie odzyskać agent Jakub Bond. Film to dobre kino sensacyjne. W roli głównej Roger Moore. A rosyjskie służby latają sobie śmigłowcem Mi-2 z logo PZL Świdnik.

Ocena: 7/10.
 

 
Nastoletnia Regan czasem bardzo dziwnie się zachowuje, np. rzuca się w łóżku, wydaje dziwne dźwięki itp. Jej matka szuka porad u lekarzy. Ci z czasem, po dokładnym przebadaniu Regan, dochodzą do wniosku, że dolega jej choroba psychiczna. Jednak rzeczywistość wygląda o wiele gorzej. Film bardzo dobry, choć efekty specjalne trącą myszką i wpływają również negatywnie na odbiór tego, co się dzieje na ekranie. Niemniej raz warto obejrzeć.

Ocena: 8/10.
 

 
Jacek umówił się z koleżanką ze szkoły Andżeliką. Nie byle jaką – wcześniej dziewczyna chodziła ze szkolną gwiazdą futbolu. Jednak okazuje się, że w dniu randki w odwiedziny do domu ma przyjść dziadek. Starszy pan jest świrem, który wszędzie widzi spiski, podsłuchy itp. Jest też pacjentem kliniki psychiatrycznej. Po kolacji Jacek odwozi dziadka do domu. W czasie jazdy dzwoni do niego Andżelika i prosi o pomoc, bo zepsuł się jej samochód. Jacek wyrusza na pomoc. Po przyjeździe okazuje się, że Andżelika i samochód zniknęły. Do akcji wkracza dziadek, który zamierza odszukać dziewczynę. Jacek podchodzi do dziadka „świra” nieufnie, jednak ostatecznie zaczyna współpracować. Taka tam średniawka dla młodzieży.

Ocena: 5/10.
 

 
Animacja komputerowa połączona z grą aktorską. Wielkolud porywa z sierocińca Zosię. Robi to – jak tłumaczy – dlatego, że go zauważyła. Olbrzym zabieraj dziewczynkę do swej krainy do swego domu. Szybko się zaprzyjaźniają. Okazuje się jednak, że wielkolud, jak na olbrzyma ze swoim siedmiometrowym wzrostem, jest całkiem mały, bo ma o wiele większych kumpli, którzy są źli i w dodatku żywią się ludźmi. Film taki w miarę poprawny.

Ocena: 6/10.
 

 
Moonraker, czyli James Bond w kosmosie! Tak, tak! Ginie wahadłowiec o nazwie Moonraker. Agent Jakub Bond ma za zadanie rozwiązać tę zagadkę. Tropy prowadzą do Hugona Draksa, a za nim do Włoch, Brazylii, no i w kosmos! Natężenie absurdów w tym filmie przekracza wszelkie granice! W sumie jest nudno, a akcja się skupia na efektach specjalnych, które dziś nie robią większego wrażenia, a niektóre przeczą też prawom fizyki. Stosunkowo dobra końcówka. W roli głównej Roger Moore.

Ocena: 5/10.
 

 
Film o licealistkach. Lily chłopak ginie w wypadku, ojciec odchodzi od matki. Oglądamy życie jej i jej kolegów ze szkoły. Film nudny, w sumie o niczym.

Ocena: 3/10.
 

 
Jacek traci pracę w likwidowanej fabryce, a ponieważ mieszka w małej mieścinie, szanse na jakiekolwiek płatne zajęcie są niewielkie. Wkrótce odchodzi też od niego konkubina. Pewnego razu miejscowy biznesmen Gardot składa Jackowi propozycję – ma za 20 tys. euro zastrzelić jego żonę. Bezrobotny mężczyzna nie bez wahania przyjmuje zlecenie. Wkrótce dostaje też pracę na stacji benzynowej. Bardzo dobry i wbrew pozorom całkiem lekki film.

Ocena: 8/10.
 

 
Sowieci tracą swój okręt podwodny. Z kolei Brytyjczycy otrzymają od kogoś z Kairu wiadomość, która zawiera tajne pozycje brytyjskich okrętów. No, tego już za wiele! W związku z tym z misją do Kairu wyrusza Jakub Bond. W pracy ma pomagać mu radziecki agent XXX, czyli piękna mjr Ania Amasowa. No i oczywiście jest też szaleniec, który chce zniszczyć świat. Film średni. Autorzy skupili się na tym, aby był jak najbardziej efektowny. Może w ’77 roku tak było, ale teraz jest co najwyżej nudno. W roli Bonda Roger Moore.

Ocena: 5/10.
 

 
Młoda kobieta Arlen wychodzi z więzienia w Teksasie i ucieka na meksykańską pustynię. Tam zostaje porwana i okaleczona – kanibale ucinają jej rękę i nogę. Po jakimś czasie Arlen udaje się uciec i trafia do osady zwanej Komfort, w której przebywają też inni, jak to sami nazywają, wybrakowani. Film bardzo średni. Wystąpili m.in. Keanu Reeves oraz Jakub Carrey.

Ocena: 5/10.
 

 
Lekarz z żoną w zaawansowanej ciąży, dwójką dzieci i ojcem wyruszają nowym wanem na wakacje. Nagle w czasie jazdy okazuje się, że tempomat się zaciął i nie da się zatrzymać auta. Film na początku razi humorem na poziome gimnazjalnym, potem jest trochę lepiej, ale z czasem robi się nudno. W roli głównej Józef Garcia, który wygląda jak brat bliźniak Roberta Downeya Jr.

Ocena: 5/10.
 

 
Janek zaprasza trzech starszych kolegów na daczę swoich rodziców. Owi koledzy tworzą Szmaciany Sojusz mający ambicje polityczne. Na początek chcą wysadzać pomniki (tacy tam rosyjscy „obrońcy konstytucji”). Film typu im dalej, tym gorzej. Na początku jest jako tako, ale z czasem oglądanie coraz bardziej irytuje. Strata czasu.

Ocena: 3/10.
 

 
Dawid żyje z dorosłą córką na prowincji. Jest tu wielu weteranów wojennych będących kalekami. Pewnego razu okazuje się, że Dawid posiada pewne zdolności, które mogą odmienić życie byłych żołnierzy. Tymi zdolnościami zainteresowane są też rządowe służby i nie jest to dla Dawida dobra wiadomość. Bardzo dobry film z od początku nieco irytującą niepokojącą muzyką ilustracyjną.

Ocena: 8/10.
 

 
Franciszek Scaramanga – oprócz tego, że konstruuje niebezpieczną broń – chce zabić agenta Jakuba Bonda. Teraz też Bond musi go odszukać. Problem w tym, że nikt nie wie, jak Scaramaga wygląda – za to ten doskonale wie, jak wygląda Bond. Niezrażony tym agent wyrusza jednak z misją tam, gdzie prowadzą tropy, czyli do Chin, gdzie czeka na niego mnóstwo bardzo niebezpiecznych przygód. Film bardzo dobry. W rolach głównych Roger Moore i Krzysztof Lee, aktualnie najbardziej znany z roli Sarumana.

Ocena: 8/10.
 

 
Druga część opowieści o życiu Konstancji Wiśniewskiej. Kobieta jest dalej w trakcie rozwodu i próbuje powoli układać sobie życie z poznanym wcześniej prawnikiem Antonim. Nagle mąż ni z gruszki ni z pietruszki zapragnął powrócić. Jej koleżanki romansują, zachodzą w ciążę, córka też poznaje chłopaka itp., itd. Film niezły, ale gorszy od części pierwszej. W roli Konstancji ponownie fajna Aneta Frier.

Ocena: 6/10.
 

 
Konstancja Wiśniewska ma męża, nastoletnią córkę i kilkuletniego syna. Pewnego razu mężczyzna oświadcza, że nie chce już z nią żyć. Konstancja wraz z dziećmi przenosi się na wieś do domu po teściach i zaczyna nowe życie w nowym środowisku. Poznaje tam m.in. matki dzieci, które uczęszczają do tego samego przedszkola co jej syn. Bardzo dobry, lekki film, w sam raz na niedzielne popołudnie. W roli głównej fajna Aneta Frier.

Ocena: 7/10.