• Wpisów:1765
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:wczoraj, 23:28
  • Licznik odwiedzin:53 476 / 4133 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Milioner Galfryd Cage rozwodzi się z żoną Ewą. W związku z tym odbywa ostatnie spotkanie z kobietą i jej prawnikami. Cage nie chce jednak rozwodu. Trwa dyskusja. Spotkanie odbywa się w wieży północnej World Trade Center w Nowym Jorku. Jest 11 września 2001 roku. Niezły thriller, któremu za tło służą znane wszystkim autentyczne wydarzenia. Wystąpili m.in.: Karol Połysk, Regina Gershon i Whoopi Goldberg.

Ocena: 8/10-.
 

 
Dwudziestosiedmioletni dziennikarz Mitch traci pracę w gazecie. Próbuje się zaczepić w magazynie dla kobiet, jednak by to zrobić, musi napisać jakiś tekst. W tym samym czasie poznaje w barze luksusową prostytutkę Wiktorię. Korzystając z okazji postanawia napisać tekst o jej „pracy”. Film nieznośny, im dłużej się go ogląda, tym gorzej – i końca nie widać!

Ocena: 3/10.
 

 
Policjant Douglas Howell po służbie jedzie na 14. urodziny córki. Musi tylko odebrać tort. W cukierni dochodzi do napadu i Howell ginie od postrzału bandyty. Przestępca zbiega. Teraz jego żona Zofia – która też jest policjantką – rozpoczyna śledztwo mające na celu znalezienie sprawcy. Film klasy C. Ogląda się go całkiem przyjemnie ze względu na serialowy klimat, niemniej końcówka jest nieznośnie absurdalna.

Ocena: 3/10.
 

 
Przyszłość. Ziemię opanował wirus. Przetrwali nieliczni i żyją w podziemnych enklawach. Żyje też Jakub Cole, tyle że siedzi w podziemnym więzieniu. Zostaje wytypowany na „ochotnika”, by zostać wysłanym w przeszłość, by coś temu, w miarę możliwości, zaradzić. Film słaby. Przy ekranie trzyma tylko Bruce Willis. Jest też Brad Pitt i fajna Magdalena Stowe.

Ocena: 5/10.
 

 
Pisarz Alan Milne wraz z żoną Daphne przeprowadza się na wieś. Tam rodzi im się syn Krzysztof Robin. Chłopak podrasta, a Milne obiecuje, że napisze dla niego książkę itd. Film do połowy nudny, następnie na trochę przekształca się w familijny, a potem znowu jest coraz nudniej. Wyszedł z tego kiczowaty dramacik. W jednej z ról Małgorzata Robercik.

Ocena: 5/10.
 

 
Czeski film! Czechosłowacja, lata 80. ubiegłego wieku. Maria Drazdechowa jest wychowawczynią. Na pierwszej lekcji wyczytuje kolejno imiona oraz nazwiska uczniów i prosi o podanie, gdzie pracują ich rodzice. Potem wykorzystuje opiekunów, stosując miękki szantaż, do oddawania różnych przysług. Dzieci „niesubordynowanych” rodziców mają później problemy w nauce. Dyrektor organizuje spotkanie z radą rodziców w celu rozwiązania tej kwestii. Sytuację nieco komplikuje fakt, że Drazdechowa ma dosyć mocną pozycję w lokalnym komunistycznym establishmencie. Niezły film, choć nieco przegadany.

Ocena: 7/10.
 

 
Agent Jakub Bond po jednej z akcji zostaje uznanym za zmarłego. Wkrótce jednak „zmartwychwstaje” i dostaje zadanie odszukania sprawcy kradzieży szyfrowanego dysku z listą tajnych agentów NATO. Film niby niezły, ale: za długi, z pseudopsychologicznymi gadkami i zwalniającymi tempo dłużyznami. Chyba miał być z tego thriller, ale nie wyszedł. Niezłe zakończenie. Wystąpili m.in.: Daniel Craig, Judyta Dench, Ksawery Bardem i Randolf Fiennes.

Ocena: 6/10.
 

 
Guy Carter jest bezrobotnym architektem bez skutku poszukującym nowej pracy. Jego również bezrobotna żona wkrótce będzie rodzić. Mając nóż na gardle, za radą żony, postanawia podjąć pracę w pizzerii jako kierowca. Na miejscu okazuje się, że praca wygląda nieco inaczej niż to wyglądało w ogłoszeniu. Guy jednak nie ma wyjścia – bo musi zarobić jakieś pieniądze – i z miejsca bierze się do roboty. Taka tam naciągana komedyjka. W roli Guya Jazon Biggs.

Ocena: 6/10.
 

 
Malcolm mieszka na prowincji ze starą matką. Pracuje przy rozbiórkach. Od czterech lat chodzi z dziewczyną pracującą w miejscowym barze. Jego życie to wegetacja ocierająca się niekiedy o patologię. Z czasem dowiadujemy się, z czego wynika ten stan. Film niezły. W roli głównej Orlando Bloom.

Ocena: 7/10.
 

 
Profesor Juliusz Kelp pracuje na uczelni i wykłada chemię. Jest to typowy naukowiec – roztrzepany, zaniedbany, krzywe zęby, okulary itd. Pewnego razu Kelp wynajduje substancję, po wypiciu której staje się kimś zupełnie innym. Teraz wieczorami jako Buddy Love staje się gwiazdą lokalnego klubu i obiektem westchnień m.in. swoich studentek. Całkiem niezła komedia.

Ocena: 7/10.
 

 
Bandyci porywają córkę słynnego i bogatego mówcy motywacyjnego. Żądają za jej wydanie 10 mln dolarów. Film to komedyjka klasy B, jednak bardzo lekki w odbiorze – zapewne za sprawą bardzo sympatycznych aktorów. Jeśli nie ma nic lepszego do roboty, to film można obejrzeć.

Ocena: 4/10.
 

 
Gruba i brzydka Renata Barrett… To znaczy Renata Barrett o oryginalnej urodzie i sylwetce plus size pracuje w biurze w firmie produkującej kosmetyki. Pewnego razu wskutek małego wypadku zmienia postrzeganie samej siebie. Uważa, że jest piękna i atrakcyjna, co odmienia jej życie. Film co najwyżej poprawny, choć ogląda się go całkiem przyjemnie. Wystąpiły m.in.: Amelia Schumer, Michalina Williams, Emilia Ratajkowska i Naomi Campbell.

Ocena: 5/10.
 

 
Przenudna historyjka o pracującym w telewizji facecie rozwodniku i jego dorastającym synu. Chłopak jak chłopak, trochę rozrabia, chodzi z dziewczyną, która jak się okazuje jest córką byłej tego faceta, co go niepokoi. No i tylko tyle. Szkoda czasu na oglądanie.

Ocena: 3/10.
 

 
Republika Południowej Afryki. Dwaj policjanci prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa 20-letniej kobiety. Ali Sokhela jest statecznym, poważnym gliną, natomiast Brian Epkeen to rozwodnik i bawidamek, z pewnym dystansem podchodzący do spraw i życia codziennego. Taki tam poprawny dramat kryminalny. Są sceny drastyczne. W rolach głównych Orlando Bloom (jak tak można się nazywać!?) i Forest Whitaker.

Ocena: 6/10.
 

 
Jakub Bond rozpracowuje Le Chiffre’a, który handluje z terrorystami – tak mniej więcej rysuje się fabuła tej części przygód agenta jej królewskiej mości. W praktyce film przypomina brazylijski serial – gry w kasynie, rozmowy z ukochaną itp. Efektowne sceny pościgów tak długie, że aż nudne. Brak Q!!!? I Daniel Craig w roli Bonda – już lepszy byłby Karolak, albo któryś Mroczek! Jedyna zaleta filmu to bardzo fajna Ewa Zielona.

Ocena: 5/10.
 

 
Historia oparta na faktach. Warszawa, lato 1939 roku. Antonina i Jan Żabińscy prowadzą zoo. We wrześniu Niemcy napadają na Polskę i wybucha wojna. Żabińscy muszą żyć w symbiozie z hitlerowskim okupantem. Przestawiają się na hodowlę świń. Równocześnie pomagają żydom – ukrywają ich w swoim domu, dostarczają fałszywe dokumenty itd. Film średni, klimatem przypomina nieco kino familijne – sceny drastyczne są zredukowane do minimum, pokazane w sposób symboliczny. W roli Antoniny Dżesika Chastain. W epizodzie wystąpiła Magdalena Lamparska.

Ocena: 5/10.
 

 
Niedaleka przyszłość. Ziemię nawiedzają różnego rodzaju kataklizmy na różnych kontynentach. Jakub Lawson buduje system satelitów do kontrolowania pogody zwany Holendrem. Potem w mało elegancki sposób zostaje odsunięty od zarządzania nim. Władze Stanów Zjednoczonych zamierzają Holendra przekazać społeczności międzynarodowej, jednak system zaczyna szwankować. Okazuje się, że oczywiście tylko Jakub Lawson może go naprawić. Zostaje on więc wyekspediowany na stację kosmiczną. Na miejscu okazuje się, że ktoś czyha na Lawsona i całą ludzkość. Film to doskonałe kino sensacyjne z zagrażającą katastrofą w tle, ale z nie zawsze doskonałymi efektami specjalnymi. Do tego typowa amerykańska pompa na koniec. Wystąpili m.in.: Gerard Butler, przecudowna Abbigale Cornish, Andrzej Garcia oraz Edward Harris.

Ocena: 9/10.
 

 
Mateusz prowadzi agencję, która pomaga ludziom po rozwodach dostosować się do nowej sytuacji życiowej. Pewnego razu przychodzi do niego nietypowa klientka. Film to typowa średniawka. Oczywiście w ramach politpoprawności nie zabrakło wątku gejowskiego (ha, ha, ha), za to zupełnie pominięto islamistów i innych muzułmanów, mimo że film kręcony w Kalifacie Francuskim. W jednej z ról fajna Eliza Ruschke.

Ocena: 5/10.
 

 
Józefina ma bogatego męża Antoniego pracującego w telewizji. W małżeństwie nie układa się najlepiej. Józefina stara się jakoś poprawić relacje. Pewnego razu wyjeżdża z mężem za miasto do domu nad jeziorem, ale niewiele to daje. Później Józefina poznaje w barze Cole’a, co z czasem sprowadza na nią bardzo poważne kłopoty. Świetny film kryminalny. Wystąpili m.in. Clive Owen i Halle Jagoda.

Ocena: 8/10.
 

 
Agent Jakub Bond zostaje zdemaskowany, a jego misja w Korei Północnej skompromitowana. Szefostwo – jak zawsze w takiej sytuacji – wypiera się swego tajniaka. Bond na własną rękę chce znaleźć tego, kto go wydał. Świetne, dynamiczne kino akcji. Wystąpili m.in.: Pierce Brosnan, Halle Jagoda, Tobiasz Stefański, Rozamunda Dzida, Jan Cleese oraz Madonna Ludwika Ciccone.

Ocena: 8/10.
 

 
Trzydziestoośmioletnia Janina ma dwójkę dzieci i pracuje w firmie budowlanej. Pewnego razu budzi się i stwierdza, że ma… penisa! Ale to tylko początek problemów. Z czasem Janina nabiera również innych męskich cech. Poprawna komedia obyczajowa.

Ocena: 6/10.
 

 
Film oparty na faktach. Rok 1989. Czwórka przyjaciół wyrusza łodzią z Nowej Zelandii w rejs. Po paru dniach na morzu dopada ich sztorm. Łódź wywraca się do góry dnem więżąc w środku załogę. Sytuacja nie jest różowa – brak łączności z lądem, ograniczona ilość prowiantu itp. Zaczyna się walka o przetrwanie. Film poprawny. Można obejrzeć, albo i nie.

Ocena: 6/10.
 

 
Szesnastoletnia Dunka Emanuela wyjeżdża do Paryżu w Kalifacie Francuskim, aby spróbować swoich sił jako modelka. Oglądamy, jak toczy się jej kariera. Film bardzo dobry!

Ocena: 8/10.
 

 
Bogaty przedsiębiorca Robert Król buduje rurociąg. Pewnego razu na biznesmenie zostaje dokonany zamach – ze skutkiem śmiertelnym. Agent Jakub Bond ma za zadanie ustalić sprawców morderstwa oraz zapewnić ochronę córce potentata Elektrze, która zamierza przejąć firmę. Bardzo dobry film sensacyjny z wartką akcją, którego ozdobami są Zofia Marceau oraz Denis Richards. W roli Bonda Pierce Brosnan. Jest też Jan Cleese.

Ocena: 7/10.