• Wpisów:1823
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:wczoraj, 22:57
  • Licznik odwiedzin:54 967 / 4184 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Nowojorczanka Harper zostaje wysłana w delegację na spotkanie biznesowe w Hiszpanii. Dwie przyjaciółki postanawiają do niej dołączyć. Trzy panie chcą skorzystać z okazji i razem się zabawić. Taka damska odmiana „Kac Vegas”, ale klasy C! Najgorszy film od czasów „Rysia”! Scenariusz pisany chyba na kolanie albo na planie! Dawno nie widziałem takiego gniota! Żenada roku!

Ocena: 1/10.
 

 
Samanta z Janem wyjeżdżają na kemping. Trafiają nad jezioro, gdzie jest jeszcze jedna rodzina. Wkrótce okazuje się jednak, że ten kemping to nie był najlepszy pomysł. Przyzwoity thriller zrealizowany tanim kosztem. Słabe zakończenie.

Ocena: 7/10-.
 

 
Z Tytana na Ziemię przylatują antybohaterowie. Chcą zdobyć jakiś kamień czy kryształ. Jednak na Ziemi zawiązuje się koalicja superbohaterów, która nie chce do tego dopuścić. Tak się rozpoczyna aż dwie i pół godziny efektów specjalnych, od których nadmiaru można dostać zawrotów głowy. Ponadto za dużo jest bohaterów i wątków. Film głównie dla fanów gatunku i/lub występujących aktorów. A obsada bardzo mocna, wystąpili m.in.: Robert Downey Jr., Krzysztof Hemsworth, Marek Ruffalo, Skarleta Jankowska, Benedykt Cumberbatch, Krzysztof Pratt, Zoja Saldana, Elżbieta Olsen, Gwyneth Paltrowicz.

Ocena: 6/10.
 

 
Dr Rychard Thorndyke ma objąć instytut dla osób chorych na nerwice po tajemniczej śmierci poprzednika. Po przyjeździe na miejsce wita go dziwnie zachowujący się personel, który najwyraźniej coś ukrywa, co nie najlepiej wróży nowemu szefowi. Poza tym Thorndyke cierpi na tytułowy lęk wysokości. Film niezły, z wieloma odwołaniami do dzieł Alfreda Hitchcocka. W roli głównej Melvin Brooks.

Ocena: 7/10.
 

 
Ameryka, rok 2029. Władzę sprawuje jednoosobowo dyrektor. Kondor jest agentem rządowym. Pewnego razu nie wykonuje do końca misji, za co zostaje ukarany. Po rehabilitacji ma nowe zadanie – zabić dyrektora. Film klasy B z częstymi zwrotami akcji i zmianami sojuszy. W jednej z ról Stefan Seagal.

Ocena: 2/10.
 

 
Kardiolog Jerzy przywozi swojego syna Konrada na dzień otwarty na uniwersytet w Middleton. Przyjeżdża tu również Edyta z córką Audrey. Edyta i Jerzy szybko nawiązują nić porozumienia i odłączają się od grupy. Film sympatyczny, ale nudny. W rolach głównych Andrzej Garcia i Wiera Farmiga.

Ocena: 5/10.
 

 
Niemiecki żołnierz Reinhard Heydrich zostaje wydalony z marynarki wojennej za niegodne zachowanie. Rozpoczyna pracę w tajnych służbach wojskowych. W czasie drugiej wojny światowej pnie się szybko po szczeblach kariery – co oglądamy na ekranie. Większość tragicznych wydarzeń dzieje się w Czechosłowacji. Jest też pokazana dramatyczna walka ruchu oporu. Film niezły. Wystąpili m.in. Jazon Clarke i Rozamunda Dzida.

Ocena: 7/10.
 

 
Policja prowadzi postępowanie w sprawie uprowadzenia dwójki dzieci. Tropy prowadzą do sekty religijnej. Poprawne kino kryminalne nawet z jakimś tam przekazem. Ale ogólnie średnio, i trochę za długo.

Ocena: 5/10.
 

 
Akcja dzieje się kilkadziesiąt lat temu. D. C. prowadzi samodzielnie zbudowany park rozrywki Action Point. Niedaleko powstaje konkurencyjny obiekt, prowadzony przez sieć. D. C. musi zatrzymać klientelę. Wymyśla więc, że w jego parku nie będą obowiązywały żadne zasady – i ma to być jego główna atrakcja. Oglądamy zmagania D. C. z twardymi prawami rynku oraz z jego krnąbrną córką Boogie. Film średni. W roli córki słodka Eleonora Worthington-Cox.

Ocena: 5/10.
 

 
Paweł jest naukowcem. Bada życie hien. Pewnego razu zabiera córkę Józefinę oraz konkubinę Rosjankę Tally na małą wyprawę na pustynię. Wkrótce okazuje się, że nie był to najlepszy pomysł. Thrillerek klasy B.

Ocena: 3/10.
 

 
Na warszawskiej Pradze biznesmeni chcą nielegalnie przejąć teren, zburzyć stare budynki i postawić wieżowiec. Problem dotyczy bezpośrednio m.in. Mirosławy Brzeskiej oraz jej ojca i dziadka, z którymi mieszka. Tropy prowadzą do kancelarii Łopian i Pokrzywa, która właśnie poszukuje prawnika mężczyzny. Brzeska, odpowiadając na ogłoszenie, zatrudnia się w przebraniu faceta i ze sfałszowanymi dokumentami. Jako Mirosław Brzeski chce zbadać sprawę od środka. Film słaby. Główne atuty to niezła muzyka (Jan Borysewicz) i świetna obsada, m.in.: Anna Przybylska, Edward Linde-Lubaszenko, Cezary Pazura, Tamara Arciuch, Krzysztof Kowalewski, Paweł Wilczak, Izabela Kuna, Edyta Olszówka, Weronika Książkiewicz, Krzysztof Wakuliński, Olaf Lubaszenko, Maria Pakulnis, Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Krystyna Tkacz, Zofia Czerwińska, Robert Gonera.

Ocena: 4/10.
 

 
Michał jest członkiem grupy przestępczej zajmującej się zabójstwami na zlecenie. Nie zna zleceniodawców i potencjalnych ofiar. Jego specjalność to pozorowanie zabójstw na wypadki. Robi tylko swoją robotę i odbiera od swego szefa pieniądze. W pewnym momencie zaczynają się kłopoty w pracy – niejasne sytuacje, niesnaski itd. Film klasy B, ale naprawdę niezły w swojej klasie – miłośnicy kina akcji nie będą zawiedzeni.

Ocena: 6/10.
 

 
Przyszłość. Ziemia skażona. Ludzie żyją bezpiecznie w swoich mieszkaniach. Pewnego razu Mojżesz odnajduje na zewnątrz szczątki rządowego robota. Przynosi go do swojej dziewczyny Jill. Z czasem robot się składa i „ożywa”. Kobiecie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Film klasy B – wygląda jak tania podróbka „Teminatora”. Wystąpili m.in.: Dylan McDermott, Iggy Pop i Lemmy Kilmister.

Ocena: 2/10.
 

 
Diana od najmłodszych lat wychowywana jest przez matkę w sfeminizowanym środowisku Amazonek na wojowniczkę. Mieszkają na wyspie. Pewnego razu przybija do nich angielski żołnierz Stefan Trevor. Postanawia zabrać ze sobą na wojnę Dianę (chodzi o pierwszą wojnę światową). Ta przystaje na to, gdyż chce odszukać boga wojny Aresa i z nim się rozprawić. Film niezły i przez większość czasu nietypowy jak na historię o superbohaterze. W roli głównej Żydówka Gal Gadot (gdzie jej tam do Lyndy Carter?). Jest też Robin Wright.

Ocena: 7/10.
 

 
Film dla starszych dzieci. Jest sobie mąż i żona – są naukowcami, mają dwójkę dzieci. Pewnego razu mężczyzna znika. Córka Małgorzata wraz z bratem Karolem i przyjacielem Kalwinem poznają trzy wróżki. Następnie wszyscy przenoszą się w inny wymiar. Małgorzata ma w tym cel – chce odszukać swojego ojca. Film w sumie niezły, ale po drodze zabijają go dłużyzny. Wystąpili m.in.: Oprah Winfrey, Reese Witherspoon i Zachariasz Galifianakis.

Ocena: 6/10.
 

 
Grupka licealistów hakerów chce unieszkodliwić stworzonego przez terrorystę groźnego wirusa. Ściga ich policja nie do końca rozeznana w sytuacji. Film średni, i taki jakby dla młodzieży. Główna atrakcja to 19-letnia Andżelina Jolie.

Ocena: 5/10.
 

 
Austro-Węgry, rok 1915. Trwa zabawa na weselu Austriaczki i Włocha. Andrzej, brat pana młodego, upatrzył sobie świeżo upieczoną szwagierkę Franciszkę itd. Nagle grucha wiadomość, że Włochy napadły na Austrię. Przyjacielskie stosunki pomiędzy rodzinami natychmiast ochładzają się. Młodzi Austriacy z Andrzejem włącznie szykują się do wojny, świeżo upieczony małżonek wraca do Włoch też na front itd. Oglądamy wojnę (pokazaną w mało drastyczny sposób) oraz rozterki miłosne głównych bohaterów. Film raczej głównie dla pań.

Ocena: 6/10.
 

 
Czteroosobowa rodzina Abbottów żyje w domu na odludziu. Porozumiewają się językiem migowym. Starają się zachowywać bezgłośnie, gdyż w okolicy grasują śmiercionośne stwory reagujące na głośne dźwięki. Niezbyt straszny, acz warsztatowo świetny (zdjęcia, montaż, muzyka, gra aktorska)… horrorek klasy B. W rolach głównych Emilia Blunt i Jan Krasiński.

Ocena: 4/10.
 

 
Kolejna część gwiezdnej sagi. Tym razem ponownie rycerze Jedi – a właściwie tylko Łukasz Skywalker za namową Ray – walczą z siłami Najwyższego Porządku. Wszystko polane politpoprawnym sosem – kobiety dowodzą armiami, Murzyni po jasnej stronie mocy itp. Oczywiście feeria niezłych efektów specjalnych, choć gumowy Yoda to kompromitacja. Wystąpili m.in.: Marek Hamill, Carrieta Fisher, Daisy Ridley, Laura Dern.

Ocena: 6/10.
 

 
Wiktoria Spick jest adwokatem. Prowadzi „nowoczesny” tryb życia – sama wychowuje dwie córki. Pomaga jej Samuel, który robi za opiekunkę do dzieci, jednocześnie podkochując się w pracodawczyni. Wiktoria podejmuje się obrony znajomego oskarżonego o morderstwo, co mocno komplikuje jej życie. Film taki średni na raz, albo i nie.

Ocena: 6/10.
 

 
Bandzior trafia do szpitala. Jego wspólnicy porywają ciężarną żonę sanitariusza Samuela i szantażem zmuszają go do współpracy. Pracownik szpitala ma dostarczyć przestępcę w umówione miejsce w celu wymiany na kobietę. Film to taka w miarę dobra średniawka, raczej głównie dla fanów gatunku.

Ocena: 5/10.
 

 
Znany z pierwszej części Wilhelm Peltzer pracuje jako projektant u Daniela Clampa. Jest to bardzo bogaty nowojorski biznesmen, którego biuro znajduje się w wieżowcu jego imienia. Pewnego razu do laboratorium znajdującego się w tym samym budynku trafia stworek zwany mogwaiem. Wilhem wykrada starego znajomego i ukrywa w swoim biurze. W powietrzu wisi katastrofa! Film niezły, choć niekiedy niesmaczny, a innym razem prymitywny w treści i formie. W jednej z ról Krzysztof Lee. Są też – ciekawostka – trzej aktorzy: jeden z „Terminatora” oraz dwóch z „Terminatora 2”.

Ocena: 7/10.
 

 
Randall Peltzer to domorosły wynalazca. Konstruuje urządzenia buble i nawet próbuje je sprzedawać. Pewnego razu szukając prezentu bożonarodzeniowego dla swego młodego dorosłego syna trafia do chińskiego sklepiku. Tam nabywa stworzonko zwane mogwaiem. Nie wolno dawać mu wody, wystawiać na ostre światło ani karmić po północy. Jak łatwo się domyślić, katastrofa wisi w powietrzu. Film o trudnym do określenia gatunku. Klimat familijny, jednak równocześnie zdarzają się sceny drastyczne i niesmaczne, no i oczywiście zabawne.

Ocena: 7/10-.
 

 
Lekarz psycholog Tomasz Seymour i jego żona Laura stoją u brzegu przystani. Nagle do wody wskakuje młody chłopak i się topi. Tomasz bez zastanowienia rusza z pomocą. Chłopaka udaje się uratować. Okazuje się, że jest to młodociany morderca Daniel Miller, który właśnie wyszedł z więzienia. Obwinia on Seymoura o to, że właśnie przez jego opinię trafił za kraty. Mimo to lekarz chce mu pomoc. Daniel mocno wkracza w życie rodziny, co powoduje różne problemy. Bardzo średni nibythriller.

Ocena: 5/10.