• Wpisów:1823
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:wczoraj, 22:57
  • Licznik odwiedzin:54 978 / 4184 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Stany Zjednoczone, miasteczko New Jersey, 30 października 1936 roku. Mieszkańcy żyją sobie beztrosko. Wieczorem w radiu emitowane jest słuchowisko pt. „Wojna światów” Orsona Wellesa. Traktuje ono o inwazji Marsjan na USA. Mieszkańcy New Jersey w popłochu zaczynają podejmować działania obronne i przygotowują się na konfrontację z kosmitami. W kryzysowej sytuacji niektórzy ujawniają innym swoje sekrety itp. Film – ni to komedia, ni to familijny, ni to romans. Jakieś takie nie wiadomo co. Jedyne co fajne, to Heather Burns w jednej z ról.

Ocena: 5/10.
 

 
Meganudna historyjka! Król Belgii Mikołaj III przebywa – z trójką urzędników i wynajętym operatorem kamery rejestrującym na bieżąco wszystkie wydarzenia – w Turcji. Nagle dociera depesza, że Walonia ogłosiła niepodległość. Mikołaj III chce natychmiast wrócić do ojczyzny, jednak uniemożliwia to burza magnetyczna – wszystkie loty odwołane. Król decyduje, że wróci drogą lądową. Film podobny trochę do „Borata”, tyle że nieśmieszny.

Ocena: 4/10.
 

 
Trzydziestopięcioletnia Estella pracuje w biurze, jest analityczką. Ma męża i córkę w wieku szkolnym. Dochodzi do wniosku, że jej życie jest zbyt monotonne i chce je urozmaić. Zaczyna więc, przy wsparciu dwóch przyjaciółek i starszej siostry, poszukiwać mężczyzny do… trójkąta. Dosyć prymitywna tematyka, ale film ogląda się dobrze.

Ocena: 7/10-.
 

 
Film o chyba wszystkich możliwych patologiach w służbie zdrowia i nie tylko. Przez prawie dwie i pół godziny oglądamy niejednokrotnie wątpliwe moralnie decyzje i pracę personelu medycznego. Jest też trochę o życiu prywatnym lekarzy niewiele lepszym od zawodowego. Film niezły, aczkolwiek bardzo mocny (są sceny drastyczne) i osoby wrażliwe nie powinny go oglądać. W tle często przygrywa niepasująca do klimatu infantylna muzyczka. Wystąpili m.in.: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Janusz Chabior, Piotr Stramowski, Grażyna Szapołowska.

Ocena: 7/10.
 

 
Emilia jest kadrowcem w korporacji. Pewnego razu w firmie ma miejsce nieszczęśliwy wypadek. Odpowiedzialność za niego spada na Emilię. Bardzo ciekawy film, choć nie do końca realistyczny.

Ocena: 7/10.
 

 
Film oparty na faktach. San Francisco, rok 1985. W szpitalu psychiatrycznym przebywa Eleonora Riese. Jest tam źle traktowana, a największe pretensje do personelu ma o podawanie leków bez jej zgody. Zatrudnia więc prawniczkę Colette Hughes, by ta broniła jej praw przed sądem. Film średni. W rolach głównych Helena Bonham Carter i Hilaria Swank.

Ocena: 5/10.
 

 
Film oparty na faktach. Björn Borg to szwedzki tenisista, gwiazda lat 80., który wygrał cztery z rzędu turnieje na Wimbledonie. Na ekranie oglądamy przeplatane retrospekcjami przygotowania do piątego pojedynku z Amerykaninem Janem McEnroe’em, a na koniec sam mecz. Emocje jak na rybach! Film tylko dla fanów tematyki i/lub występujących w nim aktorów.

Ocena: 5/10.
 

 
Instruktorka jogi Maja nigdy nie znała swojej matki. Teraz odnajduje swoją przyrodnią siostrę Zuzannę, zwaną Shivą, z którą również nigdy wcześniej nie miała okazji się spotkać. Kobieta jest „masażystką” i obraca się w środowisku patologicznym. Maja jednak koniecznie chce zaprzyjaźnić się z Shivą, a także jej pomóc. W miarę poprawny film o zawracaniu kijem Wisły. W roli głównej Dżesika Biel.

Ocena: 5/10.
 

 
Oparta na faktach opowieść o znanych wydarzeniach, które w 2011 roku miały miejsce na norweskiej wyspie Utøya, położonej niedaleko Oslo. Odbywał się tam obóz młodzieży ze skrajnie lewicowej partii politycznej. Andrzej Breivik przeprowadził zamach bombowy na budynek rządowy, a następnie udał się na Utøyę i zaczął strzelać do bezbronnej młodzieży. Potem go schwytano i odbył się jego proces. Wydarzenia te oglądamy głównie z pozycji mordercy ideowca oraz jednej z rodzin ofiar. Breivik swoim okrutnym czynem chciał się sprzeciwić lewicowej polityce islamizacji kraju i Europy oraz tzw. multikulti. W czasie procesu Breivik jawnie kpi z systemu zbudowanego przez lewicowe rządy, w którym policjanci nie mogą zastrzelić ewidentnego mordercy, jeśli on tylko będzie stosował się do ich poleceń, gdzie maksymalny wymiar kary za wielokrotne morderstwo to 21 lat więzienia (w filmie zmanipulowano wyrok i przedstawiono jako bezterminowe pozbawienie wolności). Film na początku niezły i trzymający w napięciu, ale z czasem klimat słabnie, a akcja wręcz niemiłosiernie się dłuży.

Ocena: 5/10.
 

 
Trójka przyjaciół – Wiktor, Jeffrey i Lynn – wybrała się na weekend do lasu. Nad rzeką odnajdują przypadkiem w przycumowanych do brzegu torbach osiem milionów dolarów. Zwiastuje to wielkie kłopoty. W czasie dyskusji na temat tego, co zrobić z takim znaleziskiem, dochodzi do kłótni, wskutek której Wiktor odłącza się od pozostałej dwójki. Taki tam thrillerek klasy B z Janem Cusackiem w jednej z ról (ostatnio grywa chyba tylko w takich filmach).

Ocena: 5/10.
 

 
Czworo licealistów podpada i trafia do szkolnego magazynku. Za karę muszą uporządkować prasę do przekazania do skupu makulatury. W pomieszczeniu odnajdują przypadkiem starą konsolę z grą „Jumanji”. Uruchamiają ją, wybierają czterech bohaterów i rozpoczynają grę. W tym momencie przenoszą się do prawdziwej dżungli wcieleni w postaci z gry. Teraz, oczywiście, muszą grę przejść, a czeka ich wiele ciekawych i niebezpiecznych przygód. Doskonałe kino rozrywkowe z trochę zbyt „amerykańskim” zakończeniem. W rolach głównych m.in. Dwayne Jankowski i Jacek Czarnecki.

Ocena: 9/10.
 

 
Rok 2030. Na Marsa zostaje wysłana misja załogowa na statku Mars 1. Po 80 dniach dociera on do Czerwonej Planety, jednak podczas lądowania dochodzi do katastrofy. Sześć lat później zostaje wysłana kolejna, tym razem bezzałogowa misja, którą z Ziemi koordynuje tym razem sztuczna inteligencja. Film nudny jak nie wiadomo co! Do tego słabe, a czasem wręcz śmieszne efekty specjalne.

Ocena: 2/10.
 

 
Trzy koleżanki z liceum postanawiają „się puścić” na balu maturalnym. Rodzice nie chcą do tego dopuścić. Taka tam średnia komedyjka, niekiedy niesmaczna i żenująca. Oczywiście zgodnie polityką marksistowską obowiązkowo wpleciony wątek homoseksualny.

Ocena: 6/10.
 

 
W komorze kriogenicznej przetrzymywany jest groźny wielokrotny morderca Jazon, który dodatkowo ma taką właściwość, że regenerują się mu uszkodzone tkanki. Pewnego razu komora rozszczelnia się i zamrożona zostaje przebywająca w pobliżu pani naukowiec Rowen. W 2455 roku na Ziemię dociera ekspedycja i odnajdują kobietę oraz mordercę. Przybysze zabierają ich na pokład swojego statku kosmicznego w celach naukowych. Kobietę z pomocą nowoczesnej techniki udaje się przywrócić do życia. Jazon zaś wydaje się przypadkiem beznadziejnym, jednak dalej prowadzone są prace. Statek kosmiczny zmierza w kierunku Ziemi 2. Film to bardzo dobry horrorek klasy B. Niezłe efekty specjalne! Są sceny drastyczne i niesmaczne.

Ocena: 6/10.
 

 
Ekranizacja powieści Jerzego Orwella. Winston Kowalski pracuje w Ministerstwie Prawdy. Zajmuje się korekcją wiadomości z przeszłości – żeby były po linii rządu. Wiadomości koryguje się wszędzie – w książkach, gazetach itp. Pisze się historię na nowo. Poza tym ludzie wszyscy mają wyglądać i zachowywać się jednakowo. Wszelkie odstępstwa od reguł są karane. Nawet niepoprawne myśli, zwane myślozbrodniami. No, wymarzony świat redaktorów „Gazety Wyborczej”! :-) Kowalski pracuje, jednak zaczyna samodzielnie myśleć. Zaczyna też potajemnie się spotykać z Julią, co z czasem powoduje niespodziewane komplikacje. Film niezły, taki na raz.

Ocena: 7/10-.
 

 
Klara, młoda fotograf z Australii, zwiedza Berlin i robi zdjęcia starym enerdowskim budynkom. Spotyka na ulicy Andrzeja, miejscowego nauczyciela angielskiego. Od razu przypadają sobie do gustu. W końcu Klara odpowiada na zaproszenie i odwiedza Andrzeja w domu, co – jak szybko się okazuje – jest dużym błędem. Thriller o całkiem dobrym klimacie, aczkolwiek kilka mało realistycznych scen go summa summarum pogrąża. Do tego słabe zakończenie.

Ocena: 5/10.
 

 
Starszemu panu Irvingowi umiera żona. Na pogrzeb przyjeżdża córka i zostawia mu pod opiekę wnuka Wilhelma, gdyż sama idzie do więzienia. Dziadek ma przekazać chłopca byłemu zięciowi, który też nie wygląda bynajmniej na odpowiedzialnego. Irving wsiada więc z wnukiem do samochodu i jadą do mężczyzny. Film to komedia w stylu „Borata” albo ukrytej kamery. Większość osób na planie to przypadkowi Amerykanie. Główni bohaterowie robią różne głupie rzeczy, co wywoływać ma zabawne sytuacje. No i z reguły takie są, choć zdarzają się też żenujące i na granicy dobrego smaku. Ale ogólnie film się broni.

Ocena: 7/10.
 

 
Po nieprawidłowo przeprowadzonej interwencji policyjnej Jacek Kelly zwany „Żołnierzem” zostaje zawieszony. Zatrudnia się u prywatnego detektywa i podejmuje śledztwo w sprawie uprowadzenia młodej kobiety i dokonaniu na niej gwałtu. Film to słabizna z fajnym klimatem lat 90., który jednak nie będzie w stanie utrzymać większości widzów do końca seansu.

Ocena: 2/10.
 

 
Druga część „Zjadacza węży”. Tym razem policjant zwany „Żołnierzem” jest odsunięty od służby i toczy się przeciwko niemu proces o zastrzelenie kilku bandziorów. „Żołnierz” trafia do szpitala psychiatrycznego. Nie przeszkadza mu to jednak walczyć z lokalnym gangiem narkotykowym, sprzedającym sfałszowaną kokainę zmieszaną z trutką. Film, podobnie jak pierwsza część słaby, jednak z ciut lepszym scenariuszem. Fajny klimat lat 80. ubiegłego wieku.

Ocena: 3/10.
 

 
Policjantowi zwanemu „Żołnierzem” bandyci mordują rodzinę, która pewnego razu pływa statkiem po pobliskiej rzece. Przeżywa jedynie siostra stróża prawa, którą przestępcy porywają. Żołnierz rozpoczyna śledztwo – chce ustalić sprawców zbrodni i uwolnić siostrę. Film słaby, typowa klasa B. Jedyna zaleta to fajny klimat starego kina.

Ocena: 2/10.
 

 
Film oparty na faktach. Studentka Mariam zostaje zgwałcona przez policjantów podczas jednej z imprez. Z przygodnie poznanym znajomym Józefem idzie do szpitala na obdukcję, a potem na policję. Spotyka się tam z ogromną biurokratyczną i proceduralną niemocą oraz solidarnością zawodową sprawców. Film byłby niezły, gdyby nie to, że za bardzo się wlecze.

Ocena: 5/10.
 

 
Samuel mieszka ze swoją konkubiną Abigail. Planują ślub. Nagle okazuje się, że Abigail jest ciężko chora. Oglądamy ostatnie miesiące życia Abigal z Samuelem. Taki tam średnio ciekawy dramacik. W jednej z ról Krzysztof Wędrowniczek.

Ocena: 5/10.
 

 
Śląska prowincja. Młody mężczyzna Romanek Drzozga mieszka na małym osiedlu domów wielorodzinnych w pobliżu nieczynnej huty. Żyjące tutaj osoby wegetują. Drzozga zaleca się do Motylka, która mieszka z surową ciotką Lucą Sówką. Starsza pani „pracuje” na zamkniętej od dawna stacji kolejowej, na której ciągle przesiaduje. Do Romanka przyjeżdża ojciec, „żeby umrzeć”. W okolicy pojawia się „zgorszeniec” – czyli ekshibicjonista. Mieszkańcy postanawiają go zidentyfikować itp. itd. Tak się toczy życie z dnia na dzień. Bardzo pogodny film – dobrze się go ogląda. Wystąpili m.in.: Krzysztof Czeczot, Marian Dziędziel oraz Elżbieta Romanowska (mniam, mniam!).

Ocena: 7/10.
 

 
Jacek Hayes żyje sobie w Nowym Jorku i średnio mu się powodzi, rzuca go dziewczyna itp. CIA prowadzi tajną operację, mającą udaremnić zamach przy użyciu bomby atomowej. W jednej z akcji ginie kluczowy agent Kewin Papież. Wkrótce CIA ustala, że ten agent miał brata bliźniaka, z którym został rozdzielony od razu po porodzie. Okazuje się, że jest nim oczywiście Hayes. Agenci zgłaszają się Jacka i proszą, by pomógł im dokończyć operację. Film średni – ani to dobra komedia, ani dobra sensacja. W jednej z ról Antoni Hopkins.

Ocena: 5/10.