• Wpisów:1898
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:wczoraj, 22:30
  • Licznik odwiedzin:57 695 / 4255 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Kalifat Francuski. Arab Abdel jest młodym złodziejem dzieł sztuki. Pewnego razu po ucieczce z więzienia będąc w okolicy zamku hrabiny zostaje postrzelony na polowaniu przez jej córkę Blanche. Arystokratyczna rodzina, chcąc naprawić błąd, opiekuje się Abdelem. Hrabina chce przekazać go policji, po tym jak złodziej wydobrzeje. Przegadany nieco film obyczajowy. Im dłużej się go ogląda, tym bardzie spada zainteresowanie tym, co dzieje się na ekranie.

Ocena: 6/10.
 

 
Sara jest studentką i młodą wdową. Cierpi na zaburzenia snu, lunatykuje itp. Jej życie wygląda dziwnie – ma jakby halucynacje, przywidzenia. Rozmawia z kimś kilkukrotnie. Następnego razu spotyka się z tym kimś i ten ktoś w ogóle jej nie rozpoznaje itp. Sara podejmuje leczenie w specjalistycznej klinice. Oglądając film nie wiemy, czy widzimy rzeczywistość czy sen głównej bohaterki. Film całkiem niezły. Wystąpili m.in.: fajna Anna O’Reilly w roli Sary, rodowita białostoczanka Izabella Skorupko i Haley Joel Osment.

Ocena: 7/10.
 

 
Horrorek klasy B. Grupa młodych przyjaciół przyjeżdża do lasu pod namioty. Dwaj chłopcy niedaleko obozowiska podglądają kopiącą się dziewczynę. Ściąga to wkrótce na całą grupę nie lada kłopoty.

Ocena: 3/10.
 

 
Grupa młodzieży jeździ na motorach, ściga się itp. No i dokucza Milesowi. Pewnego razu pozostawiają go po wypadku (niegroźnym) na odludziu. Tam dochodzi do jego spotkania z Axlem, czyli cybernetycznym psem, wyprodukowanym do celów wojskowych. Maszyna jest bardzo agresywna, jednak Milesowi udaje się ją poskromić. Chłopak próbuje zaprzyjaźnić się z cyberpsem. Film słaby, najbardziej odpowiedni chyba dla dzieci.

Ocena: 4/10.
 

 
Młoda kobieta Luna pracuje u rolnika przy zbiorach. Pewnego razu do pracy przychodzi Aleksander, który kiedyś został pobity przez znajomych dziewczyny – w jej obecności. Chłopak nie poznaje Luny. Zaczynają ze sobą częściej rozmawiać itd. Dobre kino obyczajowe, na raz.

Ocena: 7/10-.
 

 
Film klasy B. Amerykański żołnierz Bo budzi się. Okazuje się, że jest w Nairobi w areszcie. W celi obok jest też lekarka Nadzieja. Uwalniają się z aresztu i oboje postanawiają odnaleźć amerykańską bazę. Misja jest trudna, gdyż przeciwko nim są spotykane po drodze kilkumetrowe roboty oraz Kenijczycy. Film tylko dla fanów gatunku.

Ocena: 4/10.
 

 
Jeden gość jest lekarzem i ma konkubinę. Drugi marzy o karierze filmowej i w tym celu chce wyjechać za granicę, co nie podoba się jego konkubinie. Cała czwórka jest przyjaciółmi. No i ględzą, ględzą, ględzą i ględzą. W drugiej połowie film trochę się rozkręca. Jak na netfliksowską produkcję przystało, nie mogło zabraknąć wątków pederastycznych.

Ocena: 6/10.
 

 
Historia kolumbijskiego szefa kartelu narkotykowego i handlarza bronią Pawła Escobara. Film zaczyna się od tego, że główny bohater poznaje słynną dziennikarkę telewizyjną Wirginię i z miejsca przypadają sobie do gustu (a oboje są zajęci). No i właśnie prawie cały czas tak to wygląda – wyszedł z tego w głównej mierze nudny film obyczajowy. W rolach głównych Ksawery Bardem i Penelopa Cruz.

Ocena: 5/10.
 

 
Były wojskowy Ryszard spędza czas ze swoją kochanką Ginewrą w willi na odludziu. Wkrótce przyjeżdżają do niego dwaj koledzy – Stanisław i Dymitr. Panowie we trzech wybierają się na polowanie. Postanawiają też pozbyć się Ginewry. Ściąga to na nich nieoczekiwane, ogromne problemy. Mimo niedomagań scenariusza i niekiedy absurdalnych scen, film zdecydowanie się broni – jest to bardzo dobry thriller. Są sceny drastyczne!

Ocena: 7/10.
 

 
Wychowywana przez kotkę na budowie suczka zostaje znaleziona przez Łukasza – pracującego studenta mieszkającego z mama – i zabrana do domu. Chłopak nadaje jej imię Bella. Dom Łukasza to tylko początek burzliwych przygód suczki. Oglądamy je z perspektywy Belli. Film nudny. Może dzieciom do lat 10 bardziej się spodoba.

Ocena: 4/10.
 

 
Maria jest uczennicą klasy maturalnej. Żyje w bogatej rodzinie – ojciec jest chirurgiem plastycznym. Dziewczyna jest apatyczna i wyobcowana, ma tylko jedną pesudoprzyjaciółkę Lilianę, w szkole z niej się nabijają itp. Pewnego razu Maria odkrywa, że miała kiedyś siostrę bliźniaczkę. Odkrywa też, że jest ona po drugiej stronie lustra i zaczyna z nią rozmawiać. Ariam jest całkowitym przeciwieństwem Marii. Film ma niezły klimat, scenariusz też całkiem całkiem, ale… Na początku jest nieźle, jednak z czasem film robi się coraz słabszy, finalnie niebezpiecznie się ocierając o klasę B. Zmarnowany potencjał.

Ocena: 4/10.
 

 
Rok 2045. Ludzie grają w komputerową trójwymiarową grę Oasis. Jej twórca umiera, jednak pozostawia furtkę do zdobycia władzy nad wirtualnym światem. Ukrywa w grze trzy klucze, które należy odszukać. Zadania podejmuje się Wade wraz ze znanymi z gry przyjaciółmi. Jednak władzę na Oasis chce zdobyć również zły i bogaty Nolan Sorrento. Rozgrywka – zupełnie na poważnie – trwa zarówno w świecie wirtualnym jak i realnym. Film dla młodzieży, chociaż reżyser puszcza również oko do starszej publiczności – w tle przygrywają stare przeboje, są też odwołania do starych filmów. Film dynamiczny, ale z czasem się nudzi i zaczyna się dłużyć. Gdyby go skrócić o godzinę, byłby o wiele lepszy. Żeby było politpoprawnie jedną rolę odgrywa osoba o płci, którą trudno określić.

Ocena: 5/10.
 

 
Film złożony z siedmiu niezależnych epizodów. Przedstawia życie na Kubie – w socjalistycznym raju (do jakiego dąży konsekwentnie Unia Europejska mająca za idoli ideowych komunistów). W pierwszym widzimy młodego Amerykanina odwiedzającego Hawanę, w drugim – reżysera Emira Kusturicę, mającego odebrać nagrodę za twórczość, w trzeciej – kolejnego Amerykanina, który obiecuje pięknej Kubance karierę w Stanach itp. itd. Film przypomina niekiedy dokument. Na początku jest bardzo dobrze, ale im dalej tym gorzej. Film jest też za długi.

Ocena: 5/10.
 

 
Aleksander Dworski żyje w świecie, który wygląda na idealny. Budynki wyglądają jak z katalogu dewelopera. Wnętrza domów i biur sterylne jak w katalogach firm meblarskich, wszyscy ubrani w nowe ubrania jak modele, ulice czyste jak w święto państwowe itp. itd. Aleksander jest analitykiem finansowym, ma żonę i małego syna. Ich życiem opiekuje się tytułowa firma Life Guidance. W końcu Aleksandra zaczyna irytować ta idealna rzeczywistość i próbuje się z niej wyrwać. Zaskakująco dobry film z niezłym zakończeniem. Taka nowa wersja „Roku 1984”.

Ocena: 8/10.
 

 
Po kosmicznej katastrofie w parku zwierząt w Chicago lądują tajemnicze próbki. Dostają się one w łapy bardzo inteligentnego goryla imieniem Jerzy, którym opiekuje się osiłek Davis. Wkrótce małpa staje się bardzo agresywna i zaczyna szybko rosnąć, osiągając niespotykany rozmiar. Okazuje się, że nie tylko Jerzy rośnie. Chicago pogrąża się w kryzysie. Oczywiście tyko Davis może temu zaradzić. Dobre kino akcji z elementami science fiction. Wystąpili m.in.: Dwayne Jankowski, Malina Åkerman i Jeffrey Dean Morgan.

Ocena: 7/10-.
  • awatar Sylwia Lisiewicz15: Film obejrzałam ze względu na Dwayne Johnsona. Podobała mi się jego rola i to jak oswajał, walczył i zaprzyjaźnił się z dzikim zwierzęciem. Podobała mi się fabuła oraz gra innych aktorów. Muszę przyznać,że zaskoczył mnie koniec filmu. Były pewne mankamenty i czasem przerysowania i dlatego Moja ocena : 8/10
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Willa i Nick po siedmiu latach małżeństwa przeżywają kryzys w sprawach łóżkowych. Za radą przyjaciółki odwiedzają psychologa, który przepisuje im terapię – dostają 30 zadań na każdą z nocy i rozpoczynają walkę o naprawę związku. Film monotematyczny ale lekki w formie. Z czasem jednak staje się monotonny do przesady i męczący, co sprawia, że im dłużej trwa, tym bardziej nie można się doczekać końca.

Ocena: 4/10.
 

 
Weteran wojenny Wilhelm mieszka z dorastającą córką w lesie opodal miasta. Są odcięci od świata, nie mają telefonów itp., choć wychodzą czasem na zakupy. W końcu zaczyna się nimi interesować opieka społeczna. Niezły dramat, na raz.

Ocena: 7/10-.
 

 
Film klasy B. Gość handluje bronią. Potem dochodzą jakieś diamenty. Kobiety, pościgi, strzelaniny, wybuchy. Słaby scenariusz, beznadziejne dialogi – jak u Seagala – i Bruce Willis (wstyd!).

Ocena: 4/10.
 

 
Robert i Michał, dwaj agenci, których łączy szorstka przyjaźń, napadają na bank. Mają ze skrytek wykraść dwa miliony dolarów należące do meksykańskiej mafii narkotykowej. Okazuje się, że tych milionów jest 43. Zabierają wszystkie pieniądze i następują ich właścicielom na odcisk i w konsekwencji popadają w kłopoty. Poprawne kino akcji. Wystąpili m.in.: Denzel Waszyngton, Marek Wahlberg i Wilhelm Paxton.

Ocena: 6/10.
 

 
Maksymilian organizuje wesela – ma grupę swoich współpracowników itp. Teraz przygotowuje wesele Heleny i Piotra i od początku ciągle coś idzie nie tak. Maksymilian ma też swoje problemy osobiste. Film długi i nudny. Cały czas niby coś się dzieje, ale ciągle też czegoś brakuje.

Ocena: 5/10.
 

 
Marnie Watson zostaje przywieziona do swego mieszkania, by w areszcie domowym pod dozorem elektronicznym odbyć ostatni rok kary więzienia za zabójstwo męża. Mężczyzna był policjantem. Wkrótce w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Film technicznie niezły, nawet trochę trzyma w napięciu, ale ogólnie czegoś mu brakuje. Słabe zakończenie też mu nie pomaga, niemniej fani gatunku powinni go obejrzeć. W roli głównej Famke Janssen.

Ocena: 6/10.
 

 
Czterdziestodziewięcioletnia Nikola ma dwoje dorosłych dzieci. Mieszka z mężem, córką, wnuczką i mamą. Pracuje na bramce na autostradzie, mąż jest nieustannie poszukującym pracy. Pewnego razu Nikola dowiaduje się, że jest w ciąży, co oczywiście wywołuje spore zamieszanie. Typowy film o życiu, w warstwie fabularnej przypomina seriale obyczajowe. Można obejrzeć. Albo i nie.

Ocena: 6/10.
 

 
Mieszkający w Berlinie znany skandynawski pisarz Maksymilian Zorn przylatuje do Nowego Jorku na serię spotkań z czytelnikami. Jednocześnie próbuje wykorzystać okazję i odszukać Rebekę – swoją dawną miłość. Dobre kino obyczajowe, na raz.

Ocena: 7/10-.
 

 
Tym razem rycerz Gotfryd i jego giermek Jacek zostają przeniesieni do roku 1793, do czasów rewolucji francuskiej. Zostają uznani za angielskich szpiegów oraz wtrąceni do lochu. Teraz oczekują na egzekucję poprzez ścięcie na gilotynie. I oczywiście kombinują, jak tego uniknąć. Film podobnie jak poprzednie – dynamiczny i przegadany. W roli głównej Jan Reno.

Ocena: 6/10.