• Wpisów:1857
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:2 dni temu
  • Licznik odwiedzin:56 023 / 4216 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Małgorzata jest przewodniczką. Mieszka z rodzicami i rodzeństwem. Czuwa nad nią niezwykle apodyktyczna, a to dlatego, że kiedyś w szkole popełniła coś bardzo złego. Małgorzata jest cicha i zahukana. Pewnego razu przypadkiem poznaje zawadiackiego Paskala, zaczyna się z nim spotykać itd., co oczywiście nie podoba się jej rodzinie. Tymczasem w okolicy zaginęła dziewczyna. Bardzo dobry film!

Ocena: 8/10.
 

 
Ethan jest studentem i pracuje nad urządzeniem pozwalającym na bezprzewodowe przesyłanie prądu. Pewnego razu w wypadku giną jego rodzice. Ethan z miejsca zostaje głową rodziny, mając pod opieką dwójkę młodszego rodzeństwa. Z czasem brat i siostra zaczynają odczytywać różnego rodzaju znaki od rodziców. Film to taki horrorek dla dzieci.

Cena: 5/10.
 

 
Anglia. Żaneta jest ministrem, jej mąż Wilhelm wykładowcą. Zapraszają do siebie przyjaciół na imprezę. Przychodzi inne małżeństwo, dwie homoseksualistki (nie mogło zabraknąć!) oraz finansista, którego żona ma dojść później. Zaczynają się rozmowy, które zmierzają w niebezpiecznym kierunku, rozpoczyna się odkrywanie nieznanych faktów, pranie brudów itd. Film przegadany. Poza tym przywołuje na myśl wyprodukowany dawniej „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. W jednej z ról Patrycja Clarkson.

Ocena: 5/10.
 

 
Do stojącego na granicy stanów Kalifornia i Nevada hotelu El Royale przybywają goście: sprzedawca odkurzaczy Laramie Sullivan, ksiądz Daniel Flynn, czarnoskóra piosenkarka Darlene Sweet oraz Emilia Summerspring. Wynajmują pokoje itd. Wkrótce okazuje się, że każdy jest interesowny i każdy chce kogoś w jakiś sposób wykorzystać. Bardzo dobry thriller w tarantinowskim stylu. W filmie Sweet ćwiczy śpiew – są to genialne wykonania różnych utworów a cappella. Już nawet dla nich samych warto go obejrzeć! Wystąpili m.in.: Jeffrey Mostowiak, Cynthia Erivo (genialna wokalistka!), Dakota Jankowska, Jan Hamm i Krzysztof Hemsworth.

Ocena: 9/10.
 

 
Lata 60. ubiegłego wieku. Żądni zemsty zatrudnieni w Mossadzie Żydzi chcą odszukać ukrywającego się w Argentynie Niemca Adolfa Eichmanna i sprowadzić go do Izraela. Agenci rozpoczynają operację na terenie obcego państwa. Typowy dla Netfliksa bardzo dobry warsztatowo i technicznie wyprodukowany tanim kosztem film. Sporo zbędnych wątków obyczajowych. Kłuje też w oczy przywoływana w filmie zawyżona – zapewne celowo – liczba sześciu milionów zamordowanych Żydów w czasie drugiej światowej operacji pokojowej. W roli Eichmanna Benedykt Kingsley.

Ocena: 7/10-.
 

 
Pięcioro nastolatków wyrusza do lasu na biwak. Na miejscu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, którego doznaje Jeremiasz. Przyjaciele robią wszystko, by zapewnić mu pomoc medyczną. Dosyć obsceniczna i wartka komedia z często ze zbyt mocno naciąganymi zwrotami akcji. Jednakże ogólnie broni się. Można obejrzeć.

Ocena: 7/10-.
 

 
Nielegalna kirgiska imigrantka Ajka bezpośrednio po porodzie ucieka z moskiewskiego szpitala zostawiając dziecko. Kobieta jest w bardzo złym stanie. Mieszka w najniższej klasy hostelu w stolicy Rosji i ima się różnych niskopłatnych zajęć. Mimo swego bardzo złego stanu rozpaczliwie poszukuje jakiejkolwiek pracy. Jej sytuacją komplikuje to, że ma ogromne długi. Oglądamy walkę Ajki o przetrwanie. Film to mocny dramat.

Ocena: 8/10.
 

 
Film o związku Florentyny i Edwarda. W mało odpowiednim momencie jedno z nich wyjawia swoją tajemnicę. Film dosyć nudny, a pod koniec trochę kiczowaty. W roli głównej fajna Saoirse Ronan.

Ocena: 6/10.
 

 
Paweł ma w życiu pecha – narzeczona zostawiła go pod ołtarzem, stracił pracę itd. Wpada więc na pomysł, by zapisać się na kurs oczyszczenia umysłu. Poznaje tam atrakcyjną kursantkę Małgorzatę. Uczestnicy oczyszczenia wyjeżdżają do domków i zaczyna się proces. Film na początku całkiem przyzwoity, z czasem przekształca się w nie wiadomo co. W roli Małgorzaty fajna Anna Friel – jedyny atut filmu.

Ocena: 4/10.
 

 
Nowy Jork, lata 70. ubiegłego wieku. Włoch Antoni Lip ma żonę i dwójkę dzieci. Pracuje w klubie jako wykidajło. Pewnego razu lokal zostaje zamknięty i Antoni musi znaleźć nową pracę. Dowiaduje się, że dr Donald Shirley poszukuje kierowcy. Na miejscu okazuje się, że potencjalny pracodawca jest Murzynem oraz życzy sobie pracownika, który pojedzie z nim w trwającą dwa miesiące trasę koncertową. Dosyć monotonna, kiczowata i nieautentyczna – choć oparta na faktach – zgodna z lewicową ideologią historyjka o tym, jak to Murzyni są dobrzy, a biali źli.

Ocena: 5/10.
 

 
Helena przyjeżdża do domu na wyspie, by go posprzątać po zmarłym mężu. Wkrótce przybywa do niej ciężko ranny mężczyzna. Helena, jako lekarz, zapewnia mu fachową pomoc. Stan mężczyzny to oczywiście zapowiedź kłopotów. Film to taki lekki thriller. Wystąpili m.in. Patrycja Clarkson oraz Tymoteusz Roth.

Ocena: 6/10.
 

 
Na Ziemię przybywa kosmita, wyglądający zupełnie jak człowiek. Przedstawia się jako Tomasz Newton i ma nie mieć żadnych problemów z pieniędzmi, gdyż skądś dysponuje patentami, pozwalającymi przejąć potentatów rynkowych typu Kodak. W hotelu poznaje Marię Luizę z obsługi. Szybko przypadają sobie do gustu itd., ale Newton przybył tutaj z konkretną misją. Film długi, trochę nudny (za wolno się rozkręca), ale niezły. W roli głównej Dawid Bowie.

Ocena: 7/10.
 

 
Pucybut Tupah żyje z matką i rodzeństwem. Ojciec nie żyje. Taty brat bliźniak nie wiadomo gdzie jest. Pewnego razu Tupaha, będącego w mieście wraz z kolegami, zaczepia mężczyzna, oferuje pieniądze i prosi, by odnalazł swego stryja. Chłopak rozpoczyna poszukiwania. Misja jest o wiele bardziej niebezpieczna niż mogłoby się wydawać. Tupah odwiedza podejrzane miejsca, bary itp., co jest śmiertelnie niebezpieczne. Docelowo zmierza do tytułowego Averno. Film na początku jest w miarę OK, jednak im dłużej trwa, tym bardziej nie można doczekać się końca.

Ocena: 4/10.
 

 
Złodziejka Debora Ocean wychodzi z więzienia i z marszu bierze się do „roboty”. Na początek ima się drobnych kradzieży, ale to tylko rozgrzewka. Debora przez pięcioletni pobyt w więzieniu dokładnie zaplanowała kradzież spoczywającego w muzeum trzykilogramowego naszyjnika wartego 150 milionów dolarów. W tym celu kompletuje złożoną ze swoich przyjaciółek ekipę i rozpoczyna operację. Do kradzieży ma dojść na pokazie mody. Film to taki mocny średniak. Wystąpiły m.in.: Sandra Bullock, Katarzyna Blanchett, Anna Hathaway, Roberta Rihanna Fenty oraz Helena Bonham Carter.

Ocena: 6/10.
 

 
Jan jest słynnym sztukmistrzem, występuje w telewizji itp. Pewnego razu przypadkiem zostaje przeniesiony do innego świata – do świata królów, księżniczek, rycerzy, wiedźm itp. Do domu może wrócić dopiero wtedy, gdy z nowo poznanymi kompanami odszuka magiczny miecz. Oglądamy więc pełną niebezpiecznych przygód wyprawę. Film średni, nudny nawet, dopiero w drugiej połowie trochę się rozkręca.

Ocena: 6/10.
 

 
Dziewiętnastoletni Antoni mieszka z rodzicami i pracuje w sklepie z farbami. Jest też znanym w lokalnym klubie tancerzem i przygotowuje się do konkursu tanecznego. Z Antonim bardzo chce trenować, i nie tylko, Aneta, ale on odrzuca jej awanse. Bardziej podoba mu się starsza od niego Stefania i właśnie w niej widzi idealną partnerkę dla siebie, nie tylko na parkiecie. Film średni, z bardzo dobrą muzyką i nijakim zakończeniem. W roli głównej Jan Travolta.

Ocena: 5/10.
 

 
W czasie pierwszej wojny światowej francuski żołnierz Albert w trakcie walki na froncie zostaje uratowany przez kolegę Edwarda. Natychmiast po tym zdarzeniu sytuacja się odwraca. Niestety, Edward zostaje ciężko ranny. Albert postanawia zaopiekować się współtowarzyszem. Po wojnie zamieszkują razem itd. Niezły, lekki w formie film.

Ocena: 7/10.
 

 
Nad Montaną pojawia się kosmiczny statek w kształcie 400-metrowego bochenka chleba. Okazuje się, że w sumie na Ziemi w różnych miejscach jest już 12 takich obiektów. Kosmici chcą się porozumieć z Ziemianami. Amerykańscy wojskowi angażują wykładającą na uniwersytecie tłumaczkę Luizę Banks. Kobieta chcąc nie chcąc podejmuje się wyzwania i w asyście wojska idzie na spotkanie z kosmitami. Film średni. W dodatku na koniec jest sporo patosu i jeszcze więcej kiczu. Film na powierzchni trzyma jedynie odtwórczyni głównej roli Amelia Adamska. Są też jeszcze m.in. Jeremiasz Renner i Forest Whitaker.

Ocena: 5/10.
 

 
Dwóm nastolatkom – Ethanowi i Janowi – nie podoba się sąsiad tego pierwszego – starszy pan Harald. Instalują więc pod jego nieobecność w jego domu kamery, mikrofony itp., a następnie śledzą i nagrywają jego życie. Robią też mu różne psikusy, np. bawią się prądem. Dochodzi do tragedii. Film nudny, pod koniec jest trochę ciekawiej.

Ocena: 5/10.
 

 
Na jedną z dzielnic Londynu spadają meteoryty, a wraz z nimi kosmici, kształtem przypominające goryle, ze świecącymi zębami. Z jakichś powodów upodobały one sobie Murzyna Mojżesza – przywódcę młodocianego gangu. Przestępca ma problem, bo oprócz kosmicznych stworów ścigają go członkowie konkurencyjnej grupy rzezimieszków oraz policja. Film zaskakująco dobry. W roli Mojżesza Jan Boyega.

Ocena: 7/10-.
 

 
Dwaj bracia zostali niegdyś wychowani w sekcie. Teraz postanawiają odwiedzić obóz, gdzie ona urzęduje. Spotykają się z członkami sekty. Okazuje się, że wielu z nich żyje uwięzionych w pętli czasowej. Film słaby, pod koniec robi się trochę ciekawiej. Poza tym produkcja sprawia wrażenie amatorskiej.

Ocena: 5/10.
 

 
Siedemnastoletni Jan mieszka z młodszym bratem Oskarem. Razem opiekują się ciężko chorą babcią, a utrzymują się z drobnych kradzieży. Jan podkochuje się w koleżance Aleksandrze, która ma chłopaka. Mimo to udaje mu się do niej zbliżyć. Wkrótce okazuje się, że Aleksandra dysponuje nadprzyrodzonymi mocami. Film poprawny.

Ocena: 6/10.
 

 
Telewizyjny dwuczęściowy film. XVIII wiek. Młoda Maria Bryant za kradzież zostaje zesłana wraz z innymi złodziejami drogą morską do angielskiej kolonii karnej w Australii w Zatoce Botanicznej. Kobieta, ciesząc się pewnymi względami porucznika zarządzającego więźniami, wraz ze współtowarzyszami planuje ucieczkę. Ale to tylko początek dramatycznych przygód Marii. Film poprawny, dosyć lekki w formie. Razi nieco zbyt teatralna gra aktorów.

Ocena: 6/10.
 

 
Gary Grobowski pracuje jako przewodnik turystyczny w Chicago i jest super kolesiem, którego wszyscy lubią. Raz na meczu bejsbolowym poznaje Brooke i szybko zostają parą. Po dwóch latach życia we wspólnym mieszkaniu kobieta stwierdza, że jej konkubent miga się od obowiązków i zrywa z nim. Teraz Brooke i Gary żyją osobno, ale w jednym mieszkaniu. Bardzo dobry romans ze słabym zakończeniem. W rolach głównych Wincent Vaughn i Ginewra Aniston.

Ocena: 8/10.