• Wpisów:1857
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:2 dni temu
  • Licznik odwiedzin:56 019 / 4216 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Młoda kobieta Lara Croft pracuje jako dostawca jedzenia. Jej bogaty ojciec biznesmen i podróżnik z zamiłowania przed siedmiu laty podczas wyprawy na japońską wyspę przepadł bez wieści. Chciał odszukać grób japońskiej królowej śmierci Himiko. Lara postanawia dokończyć jego dzieło. Doskonałe kino przygodowe! W roli głównej Alicja Vikander.

Ocena: 9/10.
 

 
Florentyna jest nauczycielką w szkole podstawowej. Uczy również swojego syna, mieszka wraz z nim w szkole. Jest rozwódką, były mąż mieszka gdzieś daleko. Pewnego razu jednego z uczniów porzuca matka, trzeba na szybko zorganizować opiekuna itd. Cały film kręci się mniej więcej wokół tego wątku. No i jest średnio, a podczas seansu z coraz większym utęsknieniem wyczekuje się końca.

Ocena: 5/10
 

 
Profesor archeologii Alabama Channing zostaje zatrudniona przez milionera do odnalezienia na odludnym terenie Chin skarbu zwanego sercem smoka. Kobieta wyrusza ze zleceniodawcą oraz kilkoma jeszcze osobami w śmiertelnie niebezpieczną misję. W dodatku szybko się okazuje, że prawa do serca smoka roszczą sobie również miejscowi Chińczycy. Film klasy B.

Ocena: 4/10.
 

 
Jan Rambo to weteran wojny w Wietnamie. Mieszka na ranczo z gosposią i siostrzenicą Gabrielą, którą praktycznie wychował. Młoda kobieta postanawia odnaleźć ojca, który porzucił ją, gdy była mała i nigdy jej nie kochał. Wyprawa kończy się dla niej bardzo źle. Rambo musi zrobić z tym porządek. Film technicznie bardzo dobry, jednak dialogi są żenujące – jakby żywcem wyjęte z jakiegoś „Klanu”. Z czasem film nieco się rozkręca, ale ostatecznie ma się wrażenie, że się skończył, zanim się zaczął. Są sceny drastyczne. W roli głównej oczywiście Sylwester Stallone.

Ocena: 4/10.
 

 
Cztery starsze przyjaciółki systematycznie spotykają się pod pretekstem rozmów o książkach. Teraz mają na tapecie „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, ale generalnie rozmawiają o życiu. Jedna z pań jest mężatką, pozostała trójka – wolna. Oglądamy ich perypetie miłosne, randki, podboje itp. Nudny film obyczajowy, a na koniec w dodatku kiczowaty. Wystąpili m.in.: Diana Keaton, Janina Fonda, Maria Steenburgen, Alicja Silverstone, Andrzej Garcia i Donald Jankowski.

Ocena: 4/10.
 

 
Lara ma 16 lat, chodzi do szkoły itp. Kiedyś kochała się w pięciu chłopcach. Napisała też do nich listy miłosne, ale ich nie wysłała. Teraz one wyciekły. Lara postanawia wraz z kolegą ze szkoły Piotrem, którego właśnie rzuciła dziewczyna, że będą udawać parę. Typowa netfliksowa produkcja – tania, ale solidnie wykonana. Film głównie dla nastolatek.

Ocena: 7/10-.
 

 
Do Morza Śródziemnego niedaleko Malty spada amerykański samolot F-111 warty 50 milionów dolarów. Dziwnym zbiegiem okoliczności w pobliżu miejsca zdarzenia zjawia się też radziecki statek rybacki Leontiew. Na pokładzie F-111 jest tajny laserowy system naprowadzania. Amerykanie chcą go odzyskać. Odnaleźć go może tylko „Czarny Orzeł”, czyli agent Ken Tai. Pomagają mu Patrycja Parter oraz ksiądz Józef Bedella. Niezłe kino sensacyjne. Stare i nieco się wlecze, ale ogólnie to nie przeszkadza.

Ocena: 7/10.
 

 
Medora Slone mieszka w małej osadzie na Alasce. Zaprasza do siebie badacza wilków Russella Core’a. Medora twierdzi, że jej syn został porwany i zagryziony przez zwierzę. Prosi Russella, by odszukał wilka i go zabił. Core wyrusza na wyprawę. Niemalże w tym samym czasie z wojny wraca do domu mąż Medory. Niezły thriller, choć nieco monotonny i ze zbyt wieloma ciemnymi kadrami.

Ocena: 7/10.
 

 
Jacek jest gwiazdą szkoły średniej i ma dziewczynę – również szkolną gwiazdę. Nagle ona go rzuca. Jacek zakłada się z kolegami, że uczyni królową szkolnego balu uczesaną w kucyk okularnicę chodzącą w poplamionych farbą ogrodniczkach Janinę. Schematyczne, przeciętne kino z obscenicznymi i niekiedy żenującymi gagami. Bardzo dobra, rockowa ścieżka dźwiękowa.

Ocena: 5/10.
 

 
Ingrid jest artystką. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę Astrid. Pewnego razu Ingrid zostaje skazana za morderstwo i trafia na długie lata do więzienia. Zaczyna się życiowa tułaczka Astrid od rodziny zastępczej do ośrodka dla niepełnoletnich, potem znowu do rodziny itd. Dziewczyna w miarę możliwości utrzymuje kontakt z matką, jednak ich relacje z czasem stają się coraz trudniejsze. Bardzo dobry film. Wystąpiły m.in.: Michalina Fajfer, Renata Zellweger i Roberta Wright.

Ocena: 8/10.
 

 
Biznesmen Stark na terenie małego miasta prowadzi nie do końca legalne odwierty. Nie podoba się to zwłaszcza miejscowym Indianom. Pracującą w nocy ekipę atakuje tajemniczy wilk. Są ofiary śmiertelne. Stark sprowadza z Nowego Jorku prawnik, którą jest – jak się okazuje – pochodząca z tego miasteczka Maria. Miejscowi zaś organizują polowanie na wilka. Typowy film telewizyjny z fajnym klimatem. Tragiczne efekty specjalne oraz niektóre motywy, ale można obejrzeć.

Ocena: 6/10.
 

 
Pani Mildred na mało uczęszczanej drodze pod swoim miasteczkiem zauważa trzy puste bilbordy. Udaje się do agencji reklamowej i je wynajmuje. Na bilbordach umieszcza napisy w pewien sposób szkalujące szefa miejscowej policji. Mildred nie może pogodzić się z tym, że mordercy jej córki od kilku ładnych miesięcy nie zostali wykryci. Świetny film! Wystąpili m.in. Franciszka McDormand i Woody Harrelson.

Ocena: 8/10.
 

 
Józef w wypadku stracił kiedyś żonę i kilkuletnią córkę. Pracuje jako kierowca ciężarówki i ma spore długi. Na parkingu poznaje Julię, która posiada nadzwyczajne umiejętności – umie odwiedzać zaświaty. Jej córka Wilhelma leży w szpitalu po wypadku motocyklowym. Józef oferuje Julii swoją pomoc i jadą razem do dziewczyny w odwiedziny. Tani film klasy B ze słabą grą aktorów, ale scenariusz jest naprawdę bardzo dobry i w sumie nieźle go się ogląda. Słabe zakończenie okraszone beznadziejnymi efektami specjalnymi. W roli głównej Mikołaj Klatka.

Ocena: 6/10.
 

 
Jan jest typem irytującego luzaka wchodzącego na głowę. Nie ma pracy, nocuje u kolegi, bez pytania „pożycza” od niego najlepszy garnitur i wyrusza w podróż – oczywiście stopem – na wesele, gdzie ma też być jego była narzeczona Zuzanna. Nie chce ona go znać po tym, gdy zostawił ją przy ołtarzu. Okazuje się, że kierowca, którego „złapał” Jan, jedzie kradzionym samochodem. Po drodze zabierają jeszcze pracownicę baru szybkiej obsługi i we trójkę wyruszają w podróż pełną przygód. Film to taki średniak, do obejrzenia – albo i nie.

Ocena: 6/10.
 

 
Nastoletnia Liliana mieszka w dużym pałacu z matką i ojczymem Markiem. Pewnego razu przyjeżdża do niej przyjaciółka Amanda na korepetycje. Dziewczyny uczą się, rozmawiają o koniach itd. Cechą wspólną jest to, że nie cierpią Marka. Film przegadany i zbyt monotonny. Tak to jest jak na ekran na siłę przenosi się sztuki teatralne.

Ocena: 6/10.
 

 
W czasie koncertu operowego budynek opanowują terroryści. Policja podejmuje negocjacje. Film to klasa B. Nie wywołuje żadnych emocji. Klimat jak w „Modzie na sukces”. Terroryści sympatyczni, jak z jakiegoś programu dla dzieci. Policyjny negocjator swobodnie wchodzi i wychodzi z budynku. Terroryści uczą się języków, grają w szachy, uczą się śpiewać (sic!). Normalnie jak na jakichś półkoloniach! To są jakieś jaja! Film to jakaś autoparodia, zapewne niezamierzona! Wystąpili m.in.: Julianna Moore (ale wstyd!), Krzysztof Lambert i Aleksander Krupa.

Ocena: 3/10.
 

 
Pisarz i wykładowca akademicki Jerzy uczestniczy w obiedzie wraz ze swoją wybranką i jej rodzicami. Przy stole opowiada historię swojego życia. Oglądamy retrospekcje z życia alkoholika i jego znajomych. Film poprawny, aczkolwiek z czasem staje się dosyć monotonny. Do tego ciemne kadry, wiele scen mocno przerysowanych. No i tradycyjnie – jak to w polskim filmie – niektóre dialogi niezrozumiałe. Wystąpili m.in.: Robert Więckiewicz, Julia Kijowska, Jacek Braciak, Andrzej Grabowski, Kinga Preis, Marcin Dorociński, Izabela Kuna, Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Iwona Bielska, Lech Dyblik, Agata Kulesza, Sławomir Zapała, Tomasz Sapryk.

Ocena: 6/10.
 

 
W Chicago działa seryjny morderca. Wysyła policji zdjęcie ofiary, a na drugi dzień o godzinie dziewiątej ją zabija. Sprawę prowadzi policyjny detektyw Joel Campbell. Jedną z pierwszych scen w filmie jest tańczący Keanu Reeves, grający mordercę. Tańczy do muzyki znanej z „Matriksa”. Nie wróży to niczego dobrego i faktycznie – jest to film klasy B.

Ocena: 4/10.
 

 
Do Bejrutu zostaje wezwany amerykański agent Mason, gdyż tylko z nim chcą rozmawiać miejscowi przestępcy. Jemu jest to niejako na rękę, gdyż ma do załatwienia swoje prywatne porachunki – chce m.in. odszukać swojego dawnego podopiecznego z czasów, gdy pracował w amerykańskiej ambasadzie w Bejrucie. Rozpoczyna się akcja amerykańskich i żydowskich agentów. Film to taka szpiegowska średniawka. Bardzo drażnią bardzo ciemne i mocno kontrastowe kadry. Wystąpili m.in. Jan Hamm i Rozamunda Dzida.

Ocena: 6/10.
 

 
Film składający się z historii dwóch osób. Pierwsza to starszy mężczyzna Waldemar, który odchodzi od żony, porzuca pracę akwizytora oraz szuka nowego pomysłu na biznes. Druga to syryjski uchodźca Khaled, który co prawda nie jest inżynierem ani lekarzem, za to jest mechanikiem i uciekł do Finlandii… przed polskimi neonazistami z Gdańska (!). Teraz stara się o azyl. Bardzo sympatyczny film obyczajowy, klimatem przypominający nieco stare polskie produkcje.

Ocena: 8/10.
 

 
Małżeństwo pisarzy – Joanna i Bernard – żyją na Brooklinie wraz z dorastającym synem Walterem i młodszym Franciszkiem. Pewnego razu małżonkowie postanawiają się rozstać. Bernard przeprowadza się do swojego drugiego mieszkania, a opiekę nad chłopcami ma sprawować z żoną naprzemiennie. Oglądamy jak radzi sobie rozbita rodzina w nowej sytuacji życiowej. Niezły film obyczajowy. Wystąpili m.in.: Jesse Eisenberg, Anna Paquin i Wilhelm Baldwin.

Ocena: 7/10.
 

 
Barbara i Adam to młode małżeństwo mieszkające w wielkim domu na wzgórzu. Pewnego razu jadąc samochodem wpadają do rzeki. Po powrocie do domu stwierdzają, że… umarli. Teraz do ich domu wprowadza się nowa rodzina. Barbara i Adam robią wszystko, by ją przestraszyć i przegonić na cztery wiatry. Bardzo dobra czarna komedyjka ze świetnym efektami specjalnymi. Wystąpili m.in.: Geena Davis, Winona Ryder, Aleksander Baldwin i Michał Keaton.

Ocena: 7/10.
 

 
Doktor Roget wraz ze swoją córką Kasandrą prowadzi klinikę dla osób w stanie wegetatywnym. Pewnego razu do pracy przychodzi Katarzyna. Poznaje nową współpracownicę Williams i pacjentów. Szczególną jej uwagę przykuwa młody mężczyzna imieniem Patryk. Próbuje z nim się porozumieć itp. Poza tym nie podobają się jej metody leczenia stosowane przez doktora Rogeta. Film mniej więcej do połowy jest całkiem poprawny, jednak później zaczyna się ostry zjazd w dół, a pod koniec stężenie absurdu przekracza wszelkie granice. W roli doktora Karol Taniec (wstyd!).

Ocena: 3/10.
 

 
Młody mężczyzna Brady mieszka z ojcem, który traci pieniądze na grach hazardowych oraz nastoletnią siostrą, która nie chce nosić stanika. Głowa rodziny jest farmerem. Brady jest po wypadku – podczas zawodów rodeo spadł ze zwierzęcia i w konsekwencji był operowany – teraz ma w głowie metalową płytkę. Mężczyzna kocha konie i chce wrócić do rodeo. Film to w miarę dobry dramat.

Ocena: 6/10.